banner600

banner534

YEMİNLİ TERCÜME

YEMİNLİ TERCÜME

Genel 29.01.2021, 16:42 29.01.2021, 20:53
155
YEMİNLİ TERCÜME

Yeminli tercüme Noterler tarafından yemin ettirilerek işleride uzmanlaşmış ve üniversitelerin ilgili bölümlerini başarıyla bitirmiş kişilere verilen Yeminli Tercüman ünvanı ile gerçekleştirilen tercüme işlemlerinin yapılma eylemidir. Yeminli tercüme yapabilmek için bir Noter tarafından yemin ettirilmiş ve tercüme hizmetini doğru ve gerçeğe uygun olarak uygulayacağına yemin etmiş olmak gerekir. Üniversitelerin yabancı dil düzeyinde diploması olan kişiler yeminli tercüman olabilirler.

Tercüme işlemlerinin doğruluğu konusunda hassas bir yetki olan Yeminli Tercümanlık 'ta hatanın tamamen sıfır seviyesinde olması gerekmektedir, tercüme ettikleri belegeleir imza ve mühürleriyle garanti altına almış olup yeminleriyle birlikte çevirinin doğruluğuna dair garanti vermiş olurlar. Çeviri işlemlerinde en büyük hassasiyet ise gizliliktir, yeminli tercümanların yaptıkları çeviri büyük bir özveri ve gizlilik içinde profesyonel şekilde hazırlanıp noter onayına sunulur, böylelikle yapılan çevirilerin gizliliği çeviri doğruluğu ve gerçekliği her yönden garinti altına alınmış olur.

APOSTİL ONAYLI ÇEVİRİ

Bir resmi belge ülkeler arasında geçerlilik kazanabilmesi için bazı koşulların yerine getirilmesi gerekmektedir. Dolayısıyla bir ülkedeki resmi belgenin başka bir ülkede kullanılabilmesi için kaynağının ve geçerliliğinin belgelendirilmesi gerekmektedir. Belgelendirme işlemi için öncelikle belgenin yetkili bir birim tarafından tercüme edilmesi zorunluluğu bulunmaktadır. Daha sonra resmi bir kamu kurumu tarafından onaylanmasına gerek vardır. Bu onay mercii kamu kurumu yerine bir noter de olabilmektedir. Bu şekilde onaylı belgelere apostil tasdikli belgeler denmektedir.

Belgelerin Uluslararası Geçerliliği İçin Apostil Uygulaması

Apostil uygulaması uluslararası bir sözleşme ile kabul edilen ve uluslararası işlemlerin güvenceye bağlanmasını sağlamaktadır. Lahey Sözleşmesi ile kabul edilen bu uygulama sözleşmeye taraf ülkelerde uygulanabilmektedir. Bu çerçevede bu belgeler apostil onaylı tercüme uygulamasına tabi tutulmaktadır. Türkiye Lahey Sözleşmesine taraf ülke olduğu için diğer taraf ülkelerde belgelerin geçerliliği apostil ile sağlanmaktadır. Safari Tercüme olarak sizlere bu tercüme hizmetini vermeye yetkili yeminli bir tercüme bürosuyuz. Bu konularda en iyi hizmeti alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Apostil Onaylı Tercümelerin Güvenilir Adresi

Ülkemizde dokümanların apostil onaylı tercüme olması için öncelikle yetkili bir tercüme bürosu tarafından çevrilmesi gerekmektedir. Biz bu yetkiye sahip bir büro olarak apostil onaylı belgeleriniz için yardıma hazırız. Her türlü ticari belgelerinizin uluslararası geçerliliği amacıyla talepte bulunacağınız tercüme işleriniz itina ile yapılmaktadır. Evlilik cüzdanı ya da ölüm belgesi gibi evrakların apostil onaylı tercümeleri için hizmet vermeye hazırız.

KONSOLOSLUK TASDİKLİ ÇEVİRİ

İstanbul’da çeviri hizmetine başlayan Safari Tercüme daha sonra gösterdiği hizmetlerin başarılı olması ile ekip ve çalışan sayısını arttırarak hizmet vermeye devam etmektedir. Yıllardır hizmet veren firma sahip olduğu deneyim ve alanında uzman kadrosu ile tıp, hukuk, teknik, edebi, bilgi teknolojisi, otomotiv, tekstil katalog ve resmi dokümanlar tarafımızdan hızlı ve güvenli bir şekilde çeviri ve tercüman hizmeti vermektedir.

 Safari tercüme, konsolosluk onaylı tercüme hizmeti vererek müşterilerinin güvenini kazanmıştır. Çevirileri ve gereken resmi işlemleri özenle ve tam ve eksiksiz olarak kuryeleri tarafından müşterilerine teslim edilme imkanı sunmaktadır.

Alanında Uzman Kadro Başarılı Hizmet

İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Rusça dillerine ilişkin çeviri yapan tercümanlar üniversitelerin ilgili alanları üzerine eğitim veren lisans eğitimi almış ve mezun olmuş en az bir konuda uzmanlık kazanmış çalışanları iel hizmet vermektedir. Safari tercüme hizmet veren ekipleri sektör tecrübesi bulunan profesyonel kişilerden oluşmaktadır.

Sunulan Hizmetler

Akademik Tercüme Hizmetleri: Akademik makaleler ya da belgelerin çevirisi yapılmadan önce iyir plan hazırlanır. Bu plana uyularak çeviri yapılır. Her kelimenin çevirisi yapılırken kelime anlamına ve noktalama işaretlerine oldukça fazla dikkat edilmektedir.

Hukuki Tercüme Hizmetleri: Hukuki tercüme yasal sorumluluğun oldukça önemli olduğu bir alandır. Bu alanda hizmet veren tercümanlar tüm hukuki bilgiye sahip olmaktadır. Hukuki tercüme alanı oldukça zor alan olmakla birlikte Safari Tercüme firması hukuki tercüme hizmetleri alanında oldukça başarılı hizmetler sunmaktadır.

NOTER TASDiKLI ÇEViRi

Safari Tercüme, çok yönlü bir çeviri platformudur - bir çeviri bürosundan daha fazlasıdır. Standart bir çeviri ajansının sağlayamayacağı yüksek kalitede çeviri hizmetini sağlamak için, dünyanın her yerinden alanında uzman çevirmenleri bünyesinde bulundurur. En son teknolojiyi, kendi alanlarında ilerlemek üzere eğitilmiş, doğrulanmış çevirmenlerle birleştirerek noter tasdikli tercüme olanağını sizlere sunar.

Uzman Çevirmen Ağı

Hakim oldukları alanlara uygun işlere atanmalarını sağlamak için, çevirmenlerinin nerede yaşadıklarını takip ediyor. Bu, müşterinin ihtiyaçlarına uygun İngilizce sürümüne bağlı olarak farklı ülkelerde yaşayan bir çevirmene verilerek profesyonel kalitede çözümler üretileceği anlamına gelir. Tercümelerin yeni kelime dağarcığından gelişen kelime kullanımına kadar yerel dil gelişimlerine ayak uydurmasını sağlamanın yolu budur.

Ek olarak, noter tasdikli tercüme uzmanlığına odaklanmaları, ağında çok sayıda hukuki çeviri uzmanına sahip oldukları anlamına gelir. Her çeviri işini atarken bu deneyimi dikkate alırlar. Böylece müşterilerin her biri, özellikle o müşterinin belgelerine uygun uzmanlık becerilerine sahip bir çevirmenin hizmetlerinden yararlanabilir. Safari Tercüme servisleri aracılığı ile çevirilerin kalitesini garanti ettikleri diğer alanlar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Herhangi Bir Çeviri Bürosu Değil

Safari Tercüme her şeyin merkezinde benzersiz bir platforma sahiptir. Bu platformu temelde kullanarak süreçleri kolaylaştırmak ve çevirileri en optimum düzeye çıkarmak için gerekli her türlü teknoloji kullanılır. Genel bir çeviri bürosunun aksine, çevirmeninizi - doğrulanmış bir uzman - seçebilir ve denetleyebilirsiniz. Size belgeleriniz ve çevirileriniz üzerinde diğer çeviri hizmetleriyle mümkün olmayan benzersiz bir denetim sağlar. Devam eden işleri takip edin, kısa geri dönüş süreleri talep edin veya büyük projeleri düzenlemek için Safari noter tasdikli tercüme tercihiniz olsun.

ARDIL TERCÜME

Tercümelerin kalitesi, çevirmenlerin hakim oldukları lisan konusundaki itibarı derecesinde nitelendirilir. Bu nedenle, müşterilerinin beklentilerini karşılamak için üst düzeyde konuşabilen seçkin dil bilimcileri işe almakta ve en sağlıklı ardıl tercüme hizmetini sağlamak için gelişmiş yöntemler kullanmaktadır.

Safari Tercüme’de Çevirmenler Nasıl İşe Alınır

Geniş bir dil eşleştirmeleri ve becerileri ağı oluşturmak için dünyanın dört bir yanından en iyi çevirmenleri işe alıyorlar. Müşterilerin konuşmalarını ardıl tercüme yaparken hedef dili ana dili olarak konuşan kişileri kullanırlar. Bu nedenle yapılarında çok geniş çalışan sayısına sahiptir. Ayrıca, her bir müşterinin sektöre özgü bilgilerden yararlanmasını sağlamak için müşterilerin işlerini çevirmenlerin becerileriyle eşleştirmek esastır.

İşe alma sürecinde her çevirmeni yalnızca dil becerilerine göre değil, aynı zamanda deneyimlerinin genişliği ve gösterebilecekleri herhangi bir uzmanlık bilgisine göre de değerlendirir. Daha sonra, yüksek kalite standartlarını her zaman korumak için, her bir işi, söz konusu işin gereksinimlerini en yakından karşılayan çevirmene verir.

Hızlı ve Verimli Bir Hizmet

Çevirmenler için kalite her şeydir. Mümkün olan en yüksek düzeyde gerçek doğruluğu sağlamak için çalışılır. Söz konusu ardıl tercüme olunca bu beceriyi, geliştirdikleri hızlı teknolojik platformla birleştirmek, en yüksek kalitede çevirileri rekor hızda çeviren bir hizmet sunmalarını sağlıyor. Aslında, Safari Tercüme bürosu ile ne kadar çok çalışırsanız, sizin için yaptıkları pratiklerle hizmetleri de o kadar hızlı hale gelecektir.

Çeviri Gizliliği ve Güvenliği Her Şeyden Önemlidir

Diyaloglarınızı ve verilerinizi gizlilik içerisinde tutarak, profesyonel çeviriler sipariş etmeniz için tamamen güvenli bir hizmet sağlar. Zengin platform özellikleri, veri koruma düzenlemelerine uymanıza ve daha fazla şeffaflık ve kontrol elde etmenize yardımcı olur. Ardıl çevirileri kapsayan birebir özel görüşmeler tamamen gizlilik içerisinde tutularak, gerçekleştirildikleri ortamdan dışarı çıkmaz.

Tercüme talepleriniz için bir teklif de bizden alın…

Safari Tercüme

Advertorial

Kaynak: BU BİR İLANDIR
banner664
Yorumlar (0)
12°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Sinop için hangi projenin yapılması daha önemli?
Namaz Vakti 06 Mayıs 2021
İmsak 03:40
Güneş 05:23
Öğle 12:41
İkindi 16:35
Akşam 19:49
Yatsı 21:25
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 37 81
2. Fenerbahçe 37 76
3. Galatasaray 37 75
4. Trabzonspor 37 64
5. Sivasspor 37 58
6. Alanyaspor 38 57
7. Hatayspor 37 57
8. Gaziantep FK 37 54
9. Göztepe 37 51
10. Karagümrük 37 51
11. Konyaspor 37 45
12. Rizespor 37 45
13. Antalyaspor 38 43
14. Başakşehir 37 43
15. Malatyaspor 37 41
16. Kasımpaşa 37 40
17. Kayserispor 37 39
18. Ankaragücü 37 38
19. Erzurumspor 38 37
20. Gençlerbirliği 37 35
21. Denizlispor 37 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 33 67
2. Giresunspor 33 67
3. Samsunspor 33 67
4. İstanbulspor 33 61
5. Altay 33 60
6. Altınordu 33 57
7. Ankara Keçiörengücü 33 55
8. Ümraniye 33 50
9. Tuzlaspor 33 47
10. Bursaspor 33 46
11. Bandırmaspor 33 42
12. Boluspor 33 39
13. Balıkesirspor 33 35
14. Adanaspor 33 34
15. Menemenspor 33 34
16. Akhisar Bld.Spor 33 29
17. Ankaraspor 33 26
18. Eskişehirspor 33 8
Takımlar O P
1. Man City 34 80
2. M. United 33 67
3. Leicester City 34 63
4. Chelsea 34 61
5. West Ham 34 58
6. Tottenham 34 56
7. Liverpool 33 54
8. Everton 33 52
9. Arsenal 34 49
10. Aston Villa 33 48
11. Leeds United 34 47
12. Wolverhampton 34 42
13. Crystal Palace 33 38
14. Brighton 34 37
15. Southampton 33 37
16. Burnley 34 36
17. Newcastle 34 36
18. Fulham 34 27
19. West Bromwich 34 26
20. Sheffield United 34 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 34 76
2. Real Madrid 34 74
3. Barcelona 34 74
4. Sevilla 34 70
5. Real Sociedad 34 53
6. Villarreal 34 52
7. Real Betis 34 51
8. Granada 34 45
9. Athletic Bilbao 34 45
10. Celta de Vigo 34 44
11. Osasuna 34 40
12. Cádiz 34 40
13. Levante 34 38
14. Valencia 34 36
15. Getafe 34 34
16. Deportivo Alaves 34 31
17. Real Valladolid 34 31
18. Huesca 34 30
19. Elche 34 30
20. Eibar 34 26
banner637