Şerifali Anaokulu Tavsiyesi, Fiyatları ve Yorumları

Günümüzde dünyada çocukların oyunlarla, yaratıcı dünyalarına hitap eden eğitim programlarıyla okul öncesi eğitim aldığı başarılı eğitim sistemleri uygulanıyor

Şerifali Anaokulu Tavsiyesi, Fiyatları ve Yorumları
newstanitim
newstanitim
08 Ocak 2019 Salı 15:23

Günümüzde dünyada çocukların oyunlarla, yaratıcı dünyalarına hitap eden eğitim programlarıyla okul öncesi eğitim aldığı başarılı eğitim sistemleri uygulanıyor. Ülkemizde modern okul öncesi eğitim standartlarını yaşatan Mia anaokulları çocukların içselleştirerek öğrenmeleri için farklı eğitim programları uyguluyor. Çocukları sanatla ve bilimle iç içe oldukları eğitim alanlarında özgürce, severek öğreniyor ve gelişiyorlar. Çok yönlü bir eğitim sistemi olan EYFS – (Early Years Foundation Stage) eğitim programlarını uygulayan Mia anaokulları öncelikle çocukların temel gelişim alanlarını destekleyen bir program kullanıyor. Bu program çocukların müzik dindiği, dans ettiği, egzersiz yaptığı, ilk sanat eserlerini ürettikleri eğitim programlarında tüm dünyada başarısı kanıtlanmış programlar ve atölyeler yer alıyor.

Mia Anaokulları Anne Ve Babaları Da Eğitiyor

Çocukların eğitim süreçlerinin anne-baba etkisinden bağımsız olmadığı biliniyor. Ancak çocukların eğitimi devam ederken anne-babaların bunun uzağında kalması geleneksel bir alışkanlık gibi. Mia okullarında çocukların eğitimiyle birlikte anne-baba eğitim programı olan Triple P programı uygulanıyor.  Avustralya Queensland Üniversitesi’nde geliştirilen Triple P –Olumlu Anne babalık Eğitimi, uluslararası düzeyde başarısı kabul edilmiş dünyadaki en etkili ve kayıta dayalı anne baba eğitim sistemlerinden biridir.

35 yılı aşkın bir süredir yayınlanan 800’ün üzerinde makale ve yürütülen 280’in üzerinde uluslararası araştırma ve 25 ülkede uygulanmakta olan Triple P eğitimlerinin farklı kültürlerde, sosyoekonomik gruplarda ve aile yapılarında başarılı olduğunu kanıtlamıştır.

Triple P sisteminin Türkiye’deki etkililiği ve başarısı Dokuz Eylül Üniversitesi tarafından yürütülen değerlendirme çalışması ile kanıtlanmıştır. Bu değerli eğitimi ihtiyacı olan velilerine MİA Anaokulları ücretsiz olarak sağlamaktadır.

Okul Öncesi Eğitimde Modern Teknikler

Okul öncesi eğitimde yeni geliştirilmiş ve başarısı kabul görmüş eğitim teknikleri Mia anaokullarında kullanılıyor.  Mia anaokulu eğitim sisteminde uygulanan PC4 ( Çocuklar için Felsefe) eğitim programı çocuklarda felsefi düşünme algısını açmaya yönelik özel tekniklerle devam eden bir eğitim programıdır. Çocuklar yaratıcı ve eleştirel düşünebilsin diye soru sorma özgürlüklerini yaşamaları ve daha fazla sorgulamaları için gerekli atmosfer yaratılıyor. Sohbetler ve bir konu hakkındaki fikirlerin ifade bulduğu ortamlarda çocuklar felsefeye ilk adımlarını atmış oluyorlar. Düşünme ve soru sormanın keyifli olduğunu hisseden çocuklar etraflarında olup biten hakkında kendi düşüncelerini oluşturup eleştirel düşünmeye başlayabiliyorlar.

İngilizce Müzik ve hareket programı olan Kindermusik çocuklara ritim, vokal ve yaratıcı drama aktiviteleriyle eğlenirken öğrenebilecekleri yaşam alanı yaratıyor. Çocukların istedikleri müzik aletlerini çalmaya da fırsatları oluyor.

Mathozone-Masal Tadında Matematik programında uygulanan metod çocuklara bir hikayede problemler çözerek ilerleme şansı veriyor. Böylece çocuklar matematiği bir düşünme biçimi olarak algılamaya başlıyor.

Kodable eğitim programında ise bilgisayar eğitiminde temel olan kodlama çocuklara erken yaşta öğretiliyor. Bu eğitim programında bilgisayar kodlaması bir dil olarak görülüyor ve çocuklar bu dil ile iletişim kurmayı öğreniyorlar.

Sosyal Hayata İlk Adımlar Atılıyor

Çocuklar diğer çocuklarla oyunlar oynayarak, sohbet ederek, fikirlerini ve ürettikleri sanat eserlerini paylaşarak, birlikte dans ederek kaynaşıyorlar. Böylece özgüveni yüksek sosyal ortamlarda kendini ifade edebilen mutlu çocuklar olmaya hazırlanıyorlar. Dino the İncredible Years- Sosyal ve Duygusal Gelişim Programı Mia Anaokulu eğitim programları arasında yer alan ve çocukların kişisel, duygusal ve sosyal gelişimlerini destekleyen bir program. The Incredible Years Dinasour's Social Skills programı klinik çalışmalarla geliştirilmiş bir eğitim tekniklerini kapsıyor. Dino ve Wally gibi çocukların eğitimine destek olması için tasarlanan kuklalar çocukları duygularını anlama ve iletişim kurma, etkili problem çözme stratejilerini kullanma, öfkeyi yönetme, arkadaşlık ve konuşma becerilerini arttırma konusunda yardımcı oluyorlar. Sosyal ve Duygusal Gelişim Programı anne-babalara aktarılan ev aktiviteleri ile de destekleniyor.

Etiketler: Şerifali anaokulu, Şerifali anaokulu tavsiye, Şerifali anaokulu fiyatları

ADVERTORİAL


Kaynak: BU BİR İLANDIR
banner543

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.