banner600

banner534

Özgün Tasarımı İle Sükse Yapmış 10 İç Mimarlık Ofisi

Özgün Tasarımı İle Sükse Yapmış 10 İç Mimarlık Ofisi

Genel 18.11.2019, 21:39 18.11.2019, 22:23
1208
Özgün Tasarımı İle Sükse Yapmış 10 İç Mimarlık Ofisi

İç mimari tasarımı sayesinde firmaların kazanımları dolaylı olarak başarıya ulaşmaktadır. Kendi sektöründe rakiplerine karşı ekstra avantajlı olmayı hedefleyen ve başarılı olmayı gözleyen firmalar mutlaka iç mimari çalışmalara, güçlü iç mimari ofis isimleri ile ulaşmak ister. Özgün tasarımı ile kaliteli çalışmalara imza atmış 10 mimarlık ofisi; ünlü olan iç mimarlar ile sükse yapmış ofislere dahil olmayı başarmıştır.

İç Mimari Çalışmanın Firmalara Neler Kattığı

Genel mimari çalışmaların yapıyı oluşturmak için iskelet yaratıcı niteliği taşıdığı değerlendirilmekte. Öte yandan ise iç mimari çalışmalar yapıyı tasarlamayı ve uygulamayı hedeflemektedir. Sektörde canlı kalmayı hedefleyen ve aktif çalışmalarla yükseliş grafiğine sahip olmayı hedefleyen firmalar iç mimari çalışmalardan faydalanırlar. Bu durumu; İç mimari çalışma ile firma çalışanlarının verimli ve heyecanlı çalışarak başarılı çözümler üretmesi ve bu durumun dolaylı olarak başarılı çalışma örneklerini doğuracağı yönünde örneği ile açıklamak pek de yanlış olmayacaktır.

Ayrıcalıklı Çalışmalar İçin Kaliteli Ofis Çözümleri

Tabi çalışmaların her ofis için aynı sonucu vermesi de beklenemez! Başarılı tasarım sağlayan ve yapıyı modern tasarım örnekleri ile güzelleştirmeyi başarabilen ofis çözümlerinden faydalanılmalıdır. Türkiye'de bölgesel çalışmaların daha fazla verim getirdiği bilinmekle beraber hızlı çözüm olarak değerlendirilmekte. Bu kapsamda firmalar için iç mimari tasarım çözümleri, ayrıcalıklı olarak bölgesel çalışma yürüten ve başarı grafiği yükselişte ofis ismi tercihlerde yer alıyor.

Özgün İç Mimari Çalışmalara İmza Atmış Ofis Listesi

Özgün, kreatif, modern ve estetik çalışmalar iç mimarlık ofislerinin benimsediği özellikler olarak bulunuyor. Benimsenen ve uygulamada özellik kaybına uğramayan ofisler olarak listeler ve çalışmalarına ait detaylar yer alıyor.

1. Esat Fişek

2. Cevat Aksoy Tasarım

3. LIA Mimarlık

4. Ahmet Güneş İç Mimarlık

5. Zfdesign

6. Kalya İç Mimarlık

7. Este Mimarlık

8. Mira Mimarlık

9. Abra Design Studio

10. 5K Mimarlık

Türkiye üzerinde mimari yapı tasarımları, iç mimari çalışmalar ve home design çalışmaları ile ayrıcalıklı konuma sahip olarak özgün tasarım üreten ve uygulayan ofis isimleri yaşam alanları hedeflemeyi amaçlamış olarak yer alıyor.

Dünya Markalarının Referansı Olduğu Firma Ofisleri

Dünya markalarına çalışmalar sağlayarak faaliyetlerini referans olarak değerlendiriyor. Referans çalışmalarını ise müşterisi için en doğru çözüme yönelik olarak sunuyor. Dünya markası olan firmalara yaptığı çalışmalarla bulunan firma ofisi isimleri olarak bulunuyorlar. LIA Mimarlık, Esat Fişek ve Cevat Aksoy Tasarım'ın ünlü iç mimarlar ile çalışmalar yürütmesi dikkat çekiyor. Aynı zamanda dünya markası firmalarla birlikte çalışmalar yürütmesi bu firmaların bölgesel olmasının yanı sıra yurt dışı çalışmaları da gerçekleştirdiğini gösteriyor. İleri hedeflerini ise aynı ölçülerde değerlendirmeye alan iç mimarlık ofislerinin;  prosedürlerinde değişiklik yapmaması ve daha üst kademeye doğru gelişim göstermesi bekleniyor.

Cevat Aksoy Tasarım'ın Güçlü Konsept Çalışmaları

Bilgi birikimi ve tecrübenin iç mimarlık sektörü için önemli detay olması bilinmektedir. Bu durumun bilincinde olan firmalar dekorasyon çalışmaları için ofis isimleri bu kapsamda değerlendiriyor. Cevat Aksoy Tasarım ise bu aşamada değerlendirmede yer alan firma olarak bulunuyor. Konsept çalışmaların kreatif fikirler ile buluşmasını sağlayarak güçlü referans çalışmalarına da halihazırda sahip bir firma olarak bulunuyor. Yenilikçi avantajları müşterisi için değerlendiren Cevat Aksoy Tasarım için yüzeysel fikirler bile kazanımlı projelerin kapısını aralıyor.

Kreatif Ekibi İle Güçlü Çalışmalara İmza Atan: LIA Mimarlık

Listede sükse tasarımı ile ayrıcalıklı tercih konumunda yer alan LIA Mimarlık için; çalışmaların konsept odaklı çalışmalar olarak bulunması dikkat çekiyor. Kreatif direktörü ve çalışmaların yürütüldüğü ekibin bireysel özellikleri proje bazlı verim sağlayabiliyor. Çalışmaların özgün içeriklere dayanması ile örnek çalışmaları arttırmayı hedefliyor. Firma için değerlendirmelerin daha pek çok sektör için ayrıcalıklı ofis ismi olması yönünde bulunuyor. Diğer yandan referans projelerinin ise imza niteliğinde çalışmalar olması da konumuna etkiyen unsur olarak yer alıyor. Yenilikçi yaşam alanları için vizyonu benimseyen LIA Mimarlık için gelecekte uluslararası bağlamda çok daha fazla projelerin çalışmaları adres olarak ön görülüyor.

Sektöründe Parmakla Gösterilen İsim Olmuştur Esat Fişek!

İç mimarlık ve dekorasyon sektöründe sürekli artan isimler kafa karışıklığına sebep oluyor. Günümüzde projelerini yürütmesini istediği firmalar, dekorasyon ofislerini seçmede zorlanıyor. Bu kapsamda destek aldıkları konu; ofis çalışmalarının firması için kazançları ve yaşam alanını hangi ölçüde kullanışlı hale getirmesine yönelik olmaktadır. Esat Fişek çalışmalarında ise çalıştığı firma için avantajları sunmayı hedeflerken, doğru çözüm içinse ekibi her projede ekstra eforu sarf ediyor. Sektörde nadir tasarımcı olarak bulunan Esat Fişek için her çalışmaların özgün nitelikte değerlendirilmesi normal olarak karşılanıyor. Bu kapsamda özgün tasarımlar için Esat Fişek firmaların öncelikli tercihi arasında yer alıyor.

Modern İç Mimarlık Tasarım Örnekleri

İç mimarlık çalışmaları için benimsenen özellikler çalışmanın uyumlu olmasına etkiyen husus olarak dikkat çekmekte. Günümüzde uyumu değerlendirmek için ise modern kavramı ele alınmaktadır. Modern olarak tasarımı yapılan dekoratif çalışmalar içinse özellikle ofis isimleri önemli ayrıntı olarak yer alıyor. Modern çalışmaların uygulandığı çalışma örnekleri içinse;

* Mobilya mağazası tasarımı

* Home design

* Özel çalışma alanları

* Kafe tasarımları

* Restoran çalışmaları

* Görüşme salonları ve

* Etkinlik salonları

yer alan çalışma alanları gösterilebilir. İvedi hususlarla modern dizaynlı çalışmalar gerçekleştiriliyor. Çalışmaların LIA Mimarlık içinse modern ölçüde gerçekleştirilmesi ve çözüm için departman destekli ekiplerin ayrıcalık çalışmaları bu alanlar için süreci daha verimli halde işlemektedir. Dünden bugüne müşteri kapasitesini artıran firma için vizyon görüşünü değerlendirmek çok da zor olmamaktadır.

LIA Mimarlık Ofisinin Kafe ve Restorana Yönelik İş Kalitesi Anlayışı

Önceki çalışmaların örnek olarak gösterilmesi ile birlikte devam eden çalışmalar içinse LIA Mimarlık çalışmalarını iş kalitesi görüşüne de bağlı olarak gerçekleştiriyor. İş kalitesini olduğu gibi ortaya koyarak azami sonuçlar elde ediliyor. Birçok ankette de bu tür iş kalitesi görüşlerinin vurgulandığı görülüyor. Muhtemel sonuçları ortaya koyarak çalışmalarını kafe ve restoran gibi çalışma alanlarına yöneltmektedir. Tasarım çalışmaları dekoratif anlayışı benimsemektedir bu şekilde. Ayrıca uygulama kısmında da müşterisine doğru çözümleri sunduğu görülmüştür.

Eskişehir'de Yürütülen Başarılı Çalışmalar

Eskişehir için çalışmalar Türkiye'de aktif hizmeti sağlayan ofislerin çözümleri ile değerlendiriliyor. Çalışmaların firma için avantajları ele alınarak bölgesel hizmetler iç mimarlık ve dekorasyon ofisleri ile sağlanıyor. Sükse yapan çalışmalarla örnek gösterilecek Eskişehir için modern tasarım-uygulama teknikleri de ofislerin çözümleri arasında ayrıcalıklı olarak yer alıyor. Sürekli projeler için ileri düzey çalışmalar uygulanarak bölgesel olmakla beraber ulusal anlamda da yoğunlaşan hizmetlerin yer aldığı gözlemleniyor.

Ofislerin Ortak Görüşleri; Çözüm İçin Kreatif Çalışmalar Esas Alınmalı!

Dekorasyon ofislerinin başarı sağlamış isimleri müşterisi için en doğru çözümü aktarırken; Çözümlerin hangi çalışma prensiplerine bağlı olarak hareket etmesine de dikkat çekmiştir. Ortak görüşlerin merkezinde kreatif çalışmalar gösterilerek tasarımların özgün olması gerektiği vurgulanmıştır. Çalışmaların bu hususta değerlendirilmesinin dekoratif çözüm için gerekli olduğu değerlendirilmektedir. Esas alınan bu çalışmalar neticesinde de iç mimarlık çalışmalarının daha spesifik bağlamda devam edeceği de görüşler arasında yer almaktadır.

İleride Yürütülmesi Planlanan Çalışmalar İçin Ön Hazırlıklar Değerlendirildi!

Modern ve benzersiz dekorasyon tasarımları için halihazırda özgün projelerin yer aldığı ve ilerleyen süreçte bu projelerin artırılacağı yönünde görüşler yer alıyor. Bu çalışmalar için planlanan ön hazırlıklar ileride hangi ölçüde dekorasyon fikirlerinin vücut bulacağına ve uygulama için netlik kazanacağına yer verilmiştir. Değerlendirilen bu ön hazırlıklar için çalışmalar yapılırken örnek çalışmalardan kısmen faydalanılacağını ve özgün tasarımların daha ön planda olarak değerlendirileceğine yer verilmiştir.

* Konsept tasarımlar özgün olarak değerlendirilerek verim artırmak.

* Yapılar için cephe tasarımları firma ile uyum sağlayacaktır.

* Ezberlerin ötesine geçilerek planlamaya bağlı tasarımlar gerçekleştirilecektir.

* Dizayn edilecek ortamın kataloğa yaraşır hale getirilmesi hedeflenecektir.

* Özellikle mobilya tasarımında daha özgün fikirler esas alınarak hem dekorasyona hem de yaşam alanının rahatlığına dikkat edilecektir.

* Plaza odaklı çalışmalar esas alınarak yaşam alanı + çalışma alanı kombin özellikler taşıyacaktır.

* Çalışma alanları için ticari dekorasyonlar öncelikli olarak değerlendirilecektir. İlaveten bu dekoratif çözümün yaşam alanını olumlu açıdan etkilemesi hedeflenmektedir.

* Zekice planlanmış tasarım örneklerine ağırlık verilerek ezber bozan projeler gerçekleştirilecektir.

* Tasarımın yanı sıra uygulama kısmında da sarf edilecek eforun arttırılması yönünde çalışmalar uygulanacaktır.

Bu önemli notlar ile ilerde faaliyet gösterecek projeler için çalışmaların yürütülmesi bekleniyor. İlave hizmetler dahilinde daha kaliteli ve dekoratif görünüşe sahip yaşam alanları bu ön hazırlık değerlendirmeleri ile yer alıyor.

Advertorial

Kaynak: BU BİR İLANDIR
banner664
Yorumlar (0)
banner654
12°
kapalı
Günün Anketi Tümü
Sizce Sinop için hangi projenin yapılması daha önemli?
Namaz Vakti 27 Ocak 2021
İmsak 06:21
Güneş 07:51
Öğle 12:57
İkindi 15:29
Akşam 17:53
Yatsı 19:17
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 20 44
2. Fenerbahçe 20 42
3. Galatasaray 20 39
4. Gaziantep FK 20 35
5. Alanyaspor 20 34
6. Trabzonspor 20 33
7. Hatayspor 20 32
8. Karagümrük 20 30
9. Malatyaspor 20 27
10. Antalyaspor 20 26
11. Göztepe 20 25
12. Kasımpaşa 20 25
13. Rizespor 20 25
14. Sivasspor 20 24
15. Başakşehir 20 24
16. Konyaspor 20 23
17. Kayserispor 20 19
18. Gençlerbirliği 20 19
19. Ankaragücü 20 18
20. Erzurumspor 20 17
21. Denizlispor 20 14
Takımlar O P
1. Giresunspor 18 38
2. İstanbulspor 18 37
3. Samsunspor 18 36
4. Altay 18 32
5. Adana Demirspor 18 31
6. Ankara Keçiörengücü 18 31
7. Bursaspor 18 30
8. Tuzlaspor 18 30
9. Altınordu 18 28
10. Bandırmaspor 18 27
11. Adanaspor 18 21
12. Ümraniye 18 20
13. Boluspor 18 19
14. Menemen Belediyespor 18 19
15. Akhisar Bld.Spor 18 16
16. Balıkesirspor 18 16
17. Ankaraspor 18 10
18. Eskişehirspor 18 4
Takımlar O P
1. M. United 19 40
2. Man City 18 38
3. Leicester City 19 38
4. Liverpool 19 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. West Ham 19 32
8. Aston Villa 17 29
9. Chelsea 19 29
10. Southampton 18 29
11. Arsenal 19 27
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Burnley 18 19
16. Newcastle 19 19
17. Brighton 19 17
18. Fulham 18 12
19. West Bromwich 19 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 18 47
2. Real Madrid 19 40
3. Barcelona 19 37
4. Sevilla 19 36
5. Villarreal 20 34
6. Real Sociedad 20 31
7. Granada 20 28
8. Real Betis 20 27
9. Athletic Bilbao 19 24
10. Celta de Vigo 20 24
11. Cádiz 20 24
12. Levante 19 23
13. Getafe 19 23
14. Valencia 20 20
15. Eibar 20 20
16. Real Valladolid 20 20
17. Osasuna 20 19
18. Deportivo Alaves 20 18
19. Elche 18 17
20. Huesca 20 13
banner637