Göğüs Estetiği ile İdeal Göğüse Kavuşun

Göğüs büyütme estetiği her ne kadar pahalı bir yöntem olsa da kadınlar genellikle bu yöntemi tercih etmektedir. Bunun başlıca nedenleri arasında vücudundan memnun olmama yatmaktadır

Göğüs Estetiği ile İdeal Göğüse Kavuşun
newstanitim
newstanitim
27 Temmuz 2018 Cuma 16:58

Göğüs büyütme estetiği her ne kadar pahalı bir yöntem olsa da kadınlar genellikle bu yöntemi tercih etmektedir. Bunun başlıca nedenleri arasında vücudundan memnun olmama yatmaktadır. İkincil sebeplerden birisi de estetik kaygılardan ziyade sağlık açısından yaptırmaktadır. Genellikle ilk kısımdaki tercihler göze hitap edecek ve aslında sağlıkla alakası olmayan ameliyatlardan oluşmaktadır. Bu tarz ameliyatlar özellikle kadınlarda göğüs büyütme olarak kendini belli etmektedir. Göğüslerini küçük bulan ve daha dik, daha diri gözükmesini isteyen kadınlar estetik ameliyatlara milyonlarca lira harcamaktadır. Estetik ameliyatlar ilk defa 1970lerde ABD’de ortaya çıktığı zaman insanlar direkt olarak yaptırmak istemiş ve özellikle kadınlar bu ameliyatlara milyonlarca dolar yatırmıştır. İlk yapılan ameliyatlar genellikle meme dikleştirme üzerine yapılmıştır.
Göğüs Estetiği Nerede Yaptırılır
Genellikle bu tarz ameliyatlar yapılırken en fazla dikkat edilecek şey kesinlikle doktorun ve kliniğin sicilidir. Özel kliniklerde genellikle yapılan ameliyatlarda uzman doktorların olması ve meme büyütme operasyonları yapılması sayesinde pek çok özel klinik de bunun yanında açılmıştır. Meme büyütme estetiği yapan pek çok kliniğin son yıllarda ciddi miktarda artış göstermesi rekabeti ciddi şekilde artırmış ancak kalite konusunda elbette düşmeler yaşanmaktadır. Eğer bir estetik ameliyat olunacaksa bu ameliyatın nasıl ve nerede yapılacağından tutun doktorunuzun özgeçmişine kadar her şeyi bilmek önemlidir. Aksi takdirde istemediğiniz sonuçları olan bir göğüs büyütme ameliyatı da geçirme şansınız oldukça yüksektir. Özellikle kullanılan malzemelerin de önemli bir yeri vardır. Dolgu malzeme mi yoksa silikon protezler mi kullanılacağı da önceden belirlenmiş olmalıdır.
Göğüs Estetik Ameliyatı Çeşitleri
Göğüs büyütme ameliyatları en fazla tercih edilen ameliyatlar olsa da sektörde yapılan bir çok ameliyat bulunmaktadır. Göğüs aldırma, göğüs küçültme ve meme onarımı ameliyatları da bulunmaktadır. Göğüs aldırma ameliyatları genellikle yaşlılarda görülen sarkma ve aşırı büyümeden kaynaklı ameliyatlardır. Bu tarz göğüsler kişide hem kamburluk hem de ağırlık yapmakta ve artış işlevini de yitirdiğinden bir yük olabilmektedir. Bunların alınması da oldukça basit bir işlemdir. Alınan göğüs yağları ve kütleleri büyük olmaktadır ve bir kısmı estetik açıdan içeride bırakılmaktadır. Göğüs küçültme ameliyatı da aynı şekilde hem yağ alımından kaynaklanan hem de kilodan kaynaklanan durumlarda yapılmaktadır. Bu ameliyatın direkt olarak estetik sebeplerden dolayı yapıldığı unutulmamalıdır. Bir de küçültme ameliyatları daha diri ve dik göğüslere sahip olmak isteyen kadınların genel olarak tercih ettiği yöntemdir. Sarkık ve herhangi bir rahatsızlıktan ötürü aşağı doğru sarkan göğüsleri düzeltmede kullanılan yöntemler vardır. Son olarak da meme onarımı olarak yapılan ameliyatlar bulunmaktadır. Özellikle meme kanseri sebebiyle göğüslerinin alınması gerekmiş kadınlar, bu tarz ameliyatlar yaptırarak yeniden bir göğüse ulaşma imkanına sahip olabiliyor. Bu göğüs sayesinde eski yaşamındaki gibi olacağını düşünen kadınlar psikolojik olarak rahatlama hissedeceklerini düşünerek bu ameliyata başvuruyor.
Diğer Estetik Ameliyat Çeşitleri
Özellikle diğer estetik ameliyat türlerinin başında burun ameliyatı gelmektedir. Burun estetiği estetik ameliyatların büyük bir bölümünü oluşturmaktadır. Jinekomasti gibi erkeklerin genellikle korkulu rüyası olan hastalıklar da erkekler için önemli bir ameliyat olmaktadır. Jinekomasti erkeklerde kontrolsüz ve olmaması gerektiği şekilde büyüyen göğüslerin düzeltilmesi ameliyatıdır.
Karın germe ameliyatı özellikle kadınlar ve erkekler arasında yaygındır. Kadınlarda hamilelik nedeniyle karın germe ve erkeklerde de göbek kısmından dolayı yaptırılmaktadır. Bir diğer önemli operasyon da vaser liposuction tekniğidir. Ultrason ses dalgalarıyla eritilen yağ dokularının iğne yardımıyla alınması nedeniyle vaser liposuction son yılların trend ameliyat yöntemi olmuştur.
 
Doç. Dr. Erdem Güven
    Rekonstrüktif , Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı
www.drerdemguven.com

ADVERTORİAL HABER


 
banner468

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.