Başkan Öndeş, göreve yeniden talip olduğunu açıkladı Başkan Öndeş, göreve yeniden talip olduğunu açıkladı

Kütahya’nın Gediz ilçesinde Mehmetçik Ortaokulu hazırladığı Erasmus+ projesi ile kabul listesinde yer almayı başaran tek okul oldu.

Gediz Mehmetçik Ortaokulu “Değişime Hazır Öğretmenlerle Değişen Kurumlar” isimli projesiyle Avrupa Birliği Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı Erasmus+ Programı 2023 Yılı “Okul Eğitiminde Kısa Dönemli Öğrenci ve Personel Hareketliliği” kabul listesinde Kütahya’dan listeye girmeye hak kazanan tek okul olmayı başardı.

Mehmetçik Ortaokulu proje yazarı Türkçe Öğretmeni Şeyma Sultan Güleç, proje sürecinde kurs faaliyetinin Almanya’nın Berlin şehrin de bulunan ARDA Beratung & Bildung GmbH derneğinde, işbaşı gözlem faaliyetinin ise İtalya’nın Benevento şehrinde I.C. Padre Isaıa Columbro kurumunda gerçekleşeceğini söyledi.

Güleç, “Faaliyetler sonucunda dijital eksiklerin görülmesi, e-öğrenme, esnek öğrenme yöntem ve tekniklerinin deneyimlenmesi ve gerek kendi kurumları gerekse ildeki kurumlara yaygınlaştırma çalışmaları gerçekleştirilmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.