Samsun 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, 1-3 Eylül tarihleri arasında 1300 rakımlı Nebiyan Dağı’nda yapılacak "Nebiyan Doğa ve Gençlik Festivali(NebiyanFest)" hazırlıklarının tamamlandığını ve bu yılki yarışmalarda 350 bin TL’lik ödül dağıtılacağını belirterek, "Tüm halkımızı festivalimize davet ediyorum" dedi.

"Festivalin Zirvesi" sloganıyla yapılacak "3. Nebiyan Doğa ve Gençlik Festivali" için basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda basın mensupları ile bir araya gelen 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, festival hakkında bilgilendirmede bulundu.

350 bin TL’lik ödül, katılım ücretsiz

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Diyarbakır’da “13. Karpuz Festivali”ne katıldı Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Diyarbakır’da “13. Karpuz Festivali”ne katıldı

Festivalde, çadır alanı, karavan alanı, stant alanı ve yarışmalara katılımın ücretsiz olduğunu belirten Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, "NebiyanFest, gelenlerin gönüllerince eğlenebileceği bir festival. Bizler festivali para kazanmak için değil, gönülleri kazanmak için yapıyoruz. Festivalimizdeki yarışmalarda bu yıl 350 bin TL’lik ödül dağıtacağız. Festivalimizdeki tüm harcamalar sponsorlar tarafından karşılanıyor. O yüzen biz de her şeyi ücretsiz yapıyoruz" diye konuştu.

Resul Dindar konseri, yarışmalar

İlçenin gençleri ile birlikte gönüllü olarak bu festivali düzenlediklerini belirten Başkan Topaloğlu, "İnşallah bu yıl da sorunsuz bir festival geçirmeyi umut ediyoruz. 2 Eylül akşamı halk müziği sanatçısı Resul Dindar’ın sahneye çıkacağı festivalde; Tahta Araba Yarışması (Tahtarally), Foto Maraton, Dağ Bisikleti, Off-Road, MotoCross, Geleneksel Türk Okçuluğu, Bilek Güreşi ve Oryantiring Yarışmaları ile bölge halkının yoğun talep gösterdiği Nebiyan Buzağı Güzellik Yarışması ve Nebiyan Fasulyesi Tat Yemek Yarışması yapılacak. Ayrıca bu yıl ilk defa kano, dağ koşusu ve açık hava sineması ile birbirinden renkli etkinlikler vatandaşlarımızı bekliyor. Tüm halkımızı ’Festivalin Zirvesi’ Nebiyan Doğa ve Gençlik Festivali’ne davet ediyorum" şeklinde konuştu.

Toplantıya Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Samsun Bölge Müdürü Ebu Bekir Ayrancı da katıldı.