banner600

banner534

Halk Eğitim Merkezi’nde kurs kayıtları başladı

Sinop Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü 2015 - 2016 Eğitim-Öğretim yılı genel kurs kayıtları başladı.

EĞİTİM 01.09.2015, 18:11 01.09.2015, 18:16 Vitrinhaber2
3133
Halk Eğitim Merkezi’nde kurs kayıtları başladı



Sinop Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü 2015 - 2016 Eğitim-Öğretim yılı genel kurs kayıtları başladı.

 Sinop Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada 2015 - 2016 Eğitim-Öğretim yılı genel kurs kayıtlarının başladığı bildirildi. Sağlıktan spora, tiyatrodan, cenaze hizmetlerine kadar birçok değişik alanda kurs verilecek olan  Sinop Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünde meslek sahibi olmak isteyen veya yeteneklerini keşfetmek isteyen vatandaşlar kurslara kayıtlarını yaptırabilecek. Kurslarla ilgili  Sinop Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; vatandaşların, kendilerini geliştirmelerine, yeni bilgi, beceri kazanmalarına, aile bütçelerine katkıda bulunmalarına ve istihdam olmalarına imkân verecek olan, herkesin katılabileceği kurslarımın bulunduğu aktarıldı. Açılması plânlanan kurslara yeterli sayıda kursiyerin başvuruda bulunması durumunda, kurslar kursiyerlerin isteğine göre hafta içi gündüz, hafta içi akşam ve hafta sonu olmak üzere üç zaman diliminde açılabilecek. Plânlanan kursların dışında kayıtlı 12 kursiyer sayısına ulaşıldığında, her alanda kurs açılabilecek.  Sinop Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından bu eğitim-öğretim yılında açılması plânlanan kurslar ise şunlardan oluşuyor; “4-6 Yaş Çocuk Etkinlikleri, Ahşap Boyama- Süsleme, Aile Eğitimi 12-19 Yaş, Aile Eğitimi 4-6 Yaş, Aile Eğitimi  0-3 Yaş, Aile Eğitimi  7-11 Yaş, Aile Olma, Alabalık Yetiştiricisi, Almanca Seviye A1, Arapça Seviye A1, Arı Yetiştiriciliği, Aşçı Çırağı, Avcı Eğitimi, Ayancık Keteni Dokuma, Bağlama Kursu, Basit Nakış İğne Teknikleri, Basketbol, Bebek(Yöresel Kitre Bebek)Yapma, Bilardo, Bilgisayar Kullanımı, (Bilgisayar İşletmenliği-Op.), Boyabat Çember Dokuma, Cenaze Hizmetleri, Ceviz Yetiştiriciliği, Çağrı Merkezi Elemanı, Çilek Yetiştiriciliği, Çocuk Bakım Elemanı, Çuval Çiçek Yapma, Dama, Dantel Anglez, Deri Çiçek Yapma, Diksiyon, Dokuma Konfeksiyon Makineci, Drama, Ebru, El Nakışları Kursları, Elde Suzeni, Elde Türk İşi, Erkek Üst Giysileri Dikimi, Ev Tekstili Ürünleri Hazırlama-Mefruşat, Evde Çocuk Bakımı, Fantezi Yaka Çiçeği Yapma, File İşi, Firkete Oyası, Fotoğraf Çekimi, Fransızca Seviye A1, Futbol (7-14 Yaş), Geleneksel El Nakışları, Girişimcilik, Grafik ve Animasyon, Güreş (11-17 Yaş), Hasta Kabul İşlemleri, Hasta Refakatçısı, Hasta ve Yaşlı Refakatçı, Hazır Gereçlerle Yapılan Nakışlar-Kurdela, Hentbol, Hızlı Klavye Kullanımı (F Klavye), Hijyen Eğitimi, İğne Oyası, İngilizce Seviye A2, İngilizce  Seviye A1, İpek Kozası El Ürünleri, İş Makineleri Operatörlüğü, İşaret Dili, Kadın Dış Giysileri Dikimi, Kadın Üst Giysileri Dikimi, Kasiyer, Kat Hizmetleri Elemanı, Kat’ı Kursu, Katı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi, Kırkyama, Kur´an-ı Kerim (Elifba) Okuma, Kur´an-ı Kerim Tecvidli Okuma, Kurdela İşi, Makine Nakışları, Manikür –Pedikür Teknikleri, Matematik-Geometri-Fizik-Kimya-Biyoloji, Mekik Oyası, Model Gemi Yapımı, Ney Kursu, Okullar Hayat Olsun Projesi Etkinlikleri, Okuma-Yazma I. Kademe, Okuma-Yazma I. Kademe  Seviye Tespit Sınavı, Okuma-Yazma II. Kademe, Okuma-Yazma II. Kademe  Seviye Tespit Sınavı, Osmanlıca Kursu-1 (Kolay Metinler), Osmanlıca Kursu-2 (Türkçe İmlası), Osmanlıca Kursu-3 (Arşiv ve Edebi Metinler), Oyalar, Ön Muhasebe, Özürlü Bakımı, Pastacı Çırağı, Plastik Çamur ve Alçı Şekillendirme, Resim Guaj Boya Tekniği, Resim Sanat Eğitimi, Resim Sulu Boya Tekniği, Reyon Görevlisi, Saç Bakımı ve Yapımı, Saça Geçici ve Kalıcı Şekil Verme Teknikleri, Sağlıklı Beslenme, Seracılık, Seramik Biçimlendirme, Servis Kursu, Sıvı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi, Step-Aerobik, Su Ürünleri İşlemecisi, Suda Yüzme, Takılar (Misinalı-Çivili-Örme-Düğümlü), Tel Kırma, Temel Muhasebe, Temel Sekreterlik Hizmetleri, Tezhip, Tığ Oyası, Trikotaj, Türk Halk Müziği Korosu, Türk Halk Oyunları Kursu, Türk Sanat Müziği Korosu, Türkçe-Coğrafya-Tarih-Felsefe, Voleybol, Web Tasarımı, Yağlı Boya Resim, Yaşlı Refakatçısı, Yöresel Bez Dokuma, Zihinsel Engelliler İçin Öz Bakım” Kurslara katılmak isteyenler, Sinop Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğüne şahsen müracaat edebilecekler.  Kurslar hakkında detaylı bilgi almak isteyenler ise  Sinop Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünün 261 18 59 nolu telefonundan veya http://sinophem.meb.k12.tr adresinde bilgi alabilecek.

banner664
Yorumlar (0)
banner654
banner616
Günün Anketi Tümü
Sizce Sinop için hangi projenin yapılması daha önemli?
Namaz Vakti 30 Eylül 2020
İmsak 05:02
Güneş 06:28
Öğle 12:34
İkindi 15:52
Akşam 18:30
Yatsı 19:51
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Karagümrük 3 7
2. Alanyaspor 3 7
3. Galatasaray 3 7
4. Antalyaspor 3 7
5. Hatayspor 3 7
6. Erzurumspor 3 6
7. Göztepe 3 5
8. Fenerbahçe 3 5
9. Konyaspor 2 4
10. Trabzonspor 3 4
11. Beşiktaş 3 4
12. Sivasspor 3 4
13. Kasımpaşa 3 3
14. Kayserispor 3 3
15. Gaziantep FK 3 2
16. Ankaragücü 2 1
17. Gençlerbirliği 2 1
18. Çaykur Rizespor 3 1
19. Malatyaspor 3 1
20. Denizlispor 3 1
21. Başakşehir 3 0
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 3 7
2. Tuzlaspor 3 7
3. Ankara Keçiörengücü 3 7
4. İstanbulspor 3 6
5. Altınordu 3 6
6. Samsunspor 3 5
7. Adanaspor 3 5
8. Altay 3 4
9. Akhisar Bld.Spor 3 4
10. Bandırmaspor 3 4
11. Giresunspor 3 4
12. Bursaspor 3 3
13. Balıkesirspor 3 3
14. Ankaraspor 3 3
15. Ümraniye 3 3
16. Boluspor 3 1
17. Menemen Belediyespor 3 1
18. Eskişehirspor 3 1
Takımlar O P
1. Leicester City 3 9
2. Liverpool 3 9
3. Everton 3 9
4. Aston Villa 2 6
5. Arsenal 3 6
6. Crystal Palace 3 6
7. Leeds United 3 6
8. Tottenham 3 4
9. Chelsea 3 4
10. Newcastle 3 4
11. West Ham 3 3
12. Brighton 3 3
13. Man City 2 3
14. M. United 2 3
15. Southampton 3 3
16. Wolverhampton 3 3
17. West Bromwich 3 1
18. Burnley 2 0
19. Sheffield United 3 0
20. Fulham 3 0
Takımlar O P
1. Real Betis 3 6
2. Granada 3 6
3. Real Sociedad 3 5
4. Celta de Vigo 3 5
5. Valencia 3 4
6. Real Madrid 2 4
7. Getafe 2 4
8. Villarreal 3 4
9. Atletico Madrid 1 3
10. Barcelona 1 3
11. Sevilla 1 3
12. Levante 2 3
13. Osasuna 3 3
14. Athletic Bilbao 2 3
15. Cádiz 3 3
16. Huesca 3 2
17. Real Valladolid 3 2
18. Eibar 3 1
19. Deportivo Alaves 3 1
20. Elche 1 0
banner637