Söke’de trafik kazası: 7 yaralı Söke’de trafik kazası: 7 yaralı

Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu (EBŞT) Tiyatro Atölyeleri, kentteki sanat meraklılarını sahneye taşımak için çalışmalarına devam ediyor.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın göreve gelmesiyle kurulan ve ilçenin tiyatro alanındaki tarihi birikiminden faydalanarak projeler üreten EBŞT, geleceğin sanatçılarını yetiştirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede eğitim veren EBŞT Tiyatro Atölyeleri’nde yeni dönem geçtiğimiz hafta başladı. Genç ve yetişkin tiyatro atölyeleri seçmeleri için başvuru süreci 27 Ekim’de son bulacak. Kurslara katılmak isteyenler, başvurularını ücretsiz olarak Efeler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne veya Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi’ne yapabilecek.

Başvuru takvimi tamamlandıktan sonra her atölye için alanında uzman jüri üyeleri gözetiminde sınav yapılacak ve kazananlar EBŞT Tiyatro atölyelerinde eğitim alacak. Seçilenler, şehir tiyatrosu eğitmenleri tarafından temel oyunculuk ve temel tiyatro eğitimi aldıktan sonra yıl içerisindeki çalışmalarda sahne deneyimi yaşayacak.