Hakkari’nin Yüksekova ilçesine doğal gaz verilmemesine rağmen, vatandaşlar evlerindeki tesisatın kurulumunu yaparak doğal gazı kullanacakları günü dört gözle bekliyor.

Yüksekova ilçesinde doğal gazın kullanımda olmamasına rağmen vatandaşlar evlerine kombileri takmaya devam ediyor. Yüksekova ilçesinde doğal gaz çalışmalarının tamamlanarak bu kış mevsiminde evlerde gazın kullanılacağı haberi üzerine büyük mutluluk yaşayan vatandaşlar, özellikle TOKİ evlerine hızlı bir şekilde kombi sistemini kurmaya başladı.

Doğalgaz ustası Süleyman Altan, söylenmesine rağmen 2 senedir bazı nedenlerden dolayı ilçeye doğal gaz verilmediğini söyleyerek, “Buna rağmen vatandaş doğal gaz tesisatını kurmaya devam ediyor. Bizde vatandaşların talepleri üzerine çalışmalarımızı yapıyoruz. İnşallah kısa sürede her eve doğal gaz verilir. Şimdiden Yüksekova’ya hayırlı olsun” dedi.

Afyonkarahisar’ın bayramı sıcak bir havayla geçirmesi bekleniyor Afyonkarahisar’ın bayramı sıcak bir havayla geçirmesi bekleniyor

Kombi yetkili satıcısı Erkan Tekin ise vatandaştan yoğun bir talep olduğunu belirterek, “İki senedir Yüksekova’ya doğalgaz verileceğini biliyoruz. İnşallah bu sene verilir” ifadelerini kullandı.

Kaynak: iha