Çorum'un Bayat ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Ahmet Bahadır Ünlü kazandı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Genç, makamını öğrencilere devretti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Genç, makamını öğrencilere devretti

Kesin olmayan sonuçlara göre, Ahmet Bahadır Ünlü bin 268, MHP adayı Mehmet Bahadır Efe bin 222 oy aldı. (Açılan sandık oranı: % 100 )

-Ünlü'nün özgeçmişi-

Ahmet Bahadır Ünlü, 1973 yılında Çorum’da doğdu. İlkokul ve ortaokulu Osmancık ilçesinde, liseyi Kargı ilçesinde tamamlayan Ünlü, Selçuk Üniversitesi Harita Kadastro Bölümünden 1992 yılında mezun olduktan sonra 2010 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdi, Türk Hava Kurumu Üniversitesinde İşletme alanında yüksek lisans da yaptı. 2011-2014 yıllarında Bayat Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Ünlü, 2014-2017 yılları arasında da Çorum Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğinde sözleşmeli mali uzman olarak çalıştı, 2017-2023 yılları arasında Çorum İl Sağlık Müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı olarak görev aldı. Ünlü, evli ve 2 çocuk babasıdır. AK Parti Bayat Belediye Başkan adayı olarak gösterildi.

Kaynak: aa