Boyabat’ta yetkili ve vergi mükellefi emlak sektörü çalışanları bir toplantı gerçekleştirerek vergisiz, yetkisiz ve belgesiz emlakçılık yapan kişilere karşı gerekli yasal ve hukuki işlemlerin başlatıldığını kamuoyu ile paylaştı. 

Hüseyin Yüksek, diğer aday adaylarını tek tek arayarak tebrik etti Hüseyin Yüksek, diğer aday adaylarını tek tek arayarak tebrik etti

İlçede yetkili ve vergi mükellefi olarak hizmet vermekte olan emlakçılar toplantı sonunda şu açıklamayı paylaştılar; “Fahiş fiyatlar ve vatandaşın alım gücünün nasıl iyileştirilebileceği ile hizmete konu olan yasal sorumlulukları değerlendirip kalite güven ve daha iyi hizmetin nasıl sağlanacağı hususunda hemfikir çalışmalar yürütmek için bir araya geldik. Günden güne çoğalan ve emlakçılık mesleğini kendilerine ek gelir gibi gören ve bu mesleğin itibarını zedeleyen emek hırsızı (vergisiz yetkisiz belgesiz) korsan ‘merdiven altı’ emlakçılık yapan simsarlar için gerekli yasal ve hukuki işlemlerin başlatıldığını da buradan duyurmak istiyoruz. Boyabat’ta bu birlik içerisinde bulunan yetkili emlakçılar Asya Kuzey Emlak, Gülleboğlu Emlak, Arı Emlak, Öztürk Emlak, Karabaş Emlak ve Borsa İnşaat ve Emlak‘tır. Belgesiz, yetkisiz ve vergisiz aracılık hususunda bulunan simsarlar dostunuz değil cebinizin ortakçılarıdır, itibar etmeyiniz”.