KAYÜ Rektörü Karamustafa’dan Kurban Bayramı mesajı KAYÜ Rektörü Karamustafa’dan Kurban Bayramı mesajı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kentin dört bir yanında Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) giren gençlere ve velilere sınav günü su desteğinde bulundu.

Üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencileri ve velileri ilk günden itibaren kurs merkezleri, okuma salonları, 1 TL’ye ulaşım ve rehberlik gibi pek çok alanda destekleyen Mersin Büyükşehir Belediyesi, sınavın son anına kadar öğrencileri de velileri de yalnız bırakmadı. Öğrenci ve velilere hem psikolojik destek sunan hem de sıcak altında saatlerce bekleyecek olan vatandaşları unutmayan belediye, 9 ilçe 21 noktada su dağıttı.

“Sene boyu öğrencilerimizin yanında olduk”

Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezlerinde matematik öğretmeni Gül Hatun Saraçoğlu, “Bizler Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak bugün burada sınava girecek öğrencilerimiz ve velilerimiz için su dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Eğitim Öğretimi Destekleme Kurs Merkezinde bir sene boyunca eğitim alan öğrencilerimiz bugün YKS sınavının ikinci oturumuna giriyorlar. Bizler sene boyunca gerek bilişsel gerek akademik olarak öğrencilerimizin yanında olduk, onlara destek olduk” dedi.

Sene boyu süreci iyi geçirmek için velilerle de ortak hareket ettiklerini kaydeden Saraçoğlu, “Yeri geldi öğrencilerimizin başarı ve sevinçlerini paylaştık, yeri geldi üzüntülerini. Bugün de bizler 9 ilçe 21 noktada öğrencilerimize ve velilerini su dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Onların heyecanlarını paylaşıyor, umutlarına ortak oluyoruz. Hayallerine giden yolda onlara eşlik ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: iha