Antalya’da bir apartmanın yan kısmında atıl malzemelerin bulunduğu alanda çıkan yangın apartman sakinleri ve çevre esnafa büyük panik yaşattı. Yangın itfaiye ekipleri tarafından büyümeden söndürülürken apartmanın birinci kat balkonunda kısmi zarar meydana geldi.

Olay, saat 15.00 sıralarında Muratpaşa ilçesi Gençlik Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde bulunan bir apartmanın arka kısmında meydana geldi. Daha önceden cafe-bar olarak kullanıldığı öğrenilen metruk ve atıl malzemelerin bulunduğu alanda dumanlar çıktığını gören vatandaşlar vakit kaybetmeden durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne iletti. Atıl malzemeler nedeniyle kısa sürede alanı alevler sararken apartmanın birinci kat balkonu da yangından küçük çaplı etkilendi.

ABD’de yakalanan Timur Cihantimur’un tutukluluk halinin devamına karar verildi ABD’de yakalanan Timur Cihantimur’un tutukluluk halinin devamına karar verildi

Panik anları cep telefonu kamerasına yansıdı

Gençlik Mahalle Muhtarı Ömer Kaya, yangının fırtına ile birlikte başladığını belirterek, “Nasıl oldu bilmiyoruz hemen itfaiye ekiplerini çağırdık. Burası zaten atıl bir yer, önceden işletmeydi, sahiplerine defalarca boşaltmasını söyledik ve şikayetçi olduk. Neyse ki dairelere sıçramadı” dedi. Öte yandan yangının ilk anları vatandaşların cep telefonu kamerasına yansıdı. Yangın nedeniyle vatandaşların yaşadığı büyük panik görüntülere yansıdı.

Kaynak: iha