banner600

banner534

En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

ATATÜRK'N SİNOP'A GELİŞİNİN 94 YILI KUTLANDI

Sinop Güncel 15.09.2022, 18:42
1131

Mustafa Kemal Atatürk'ün Sinop'a gelişinin 94. yıl dönümü dolayısıyla kutlama etkinlikleri düzenlendi.
İskele Meydanı'nda gerçekleştirilen törende halk oyunları gösterisi sunuldu. Ardından Atatürk'ün kente gelişini simgeleyen tekneyle denizden kıyıya getirilen Türk bayrağı, öğrenciler tarafından Vali Erol Karaömeroğlu'na teslim edildi.
Aldığı bayrağı üç kez öpen Karaömeroğlu, öğrencilere teşekkür etti.
Daha sonra Vali Karaömeroğlu ve beraberindekiler, kortej eşliğinde Atatürk'ün kente geldiğinde yürüdüğü yoldan geçerek Cumhuriyet Meydanı'na ulaştı.
Vali Karaömeroğlu ve Belediye Başkanı Barış Ayhan, Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Daha sonra saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.
Tören, Karaömeroğlu'nun Atatürk'ün Sinop'a geldiğinde istirahat ettiği ve bugün Adliye Sarayı olarak kullanılan binada bulunan şeref defterini imzalamasıyla son buldu.

Yorumlar (1)
SERAP 1 hafta önce
NE KUTLAMA NE KUTLAMA. YUUUHHHH. ATATÜRKE DÜŞMAN SÖZÜM ONA BİR ŞİİRİ BESTELENEREK MEŞHUR OLMUŞ, KUTLAMANIN YAPILDIĞI ALANA SEBAHATTİN ALİ PARKI DİYE İSMİ VERİLMİŞ BİR YERDE KUTLAMA HA. YAZIKLAR OLSUN.BU NASIL BİR KUTLAMA İSE ATATÜRKÜN SEVDİĞİ ŞARKILAR YERİNE SİYASİ İÇERİKLİ SÖZÜM ONA ÖZGÜN MÜZİKLER ÇALINMASI DA ÇOK MANİDARDIR.