Merkezi Almanya'da bulunan Avrupalı Sinoplular Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği ASİDER Genel Başkanı Ali Çalışkan, Genel Başkan Yardımcısı Şirvan Ünal ve ASİDER Türkiye Temsilcisi Aslan Açıkgöz, Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salim Akbaş’ı ziyaret etti.

Avrupa’da yaşayan Sinoplularla bağlantıyı, iletişimi daha da güçlendirerek, Turizm başta olmak üzere Sinop’un sosyo ekonomik gelişimine katkı sağlayabilecek ilerleme potansiyelleri hakkında karşılıklı bilgi paylaşımlarında bulunulan toplantıda birlikte gerçekleştirilebilecek etkili çalışmalar ile ilgili görüş birliğine varıldı.

Oldukça sıcak bir ortamda ve samimi bir şekilde gerçekleştirilen görüşmenin sonunda ASİDER Başkanı Ali Çalışkan; “Daha evvel Sinop Üniversitemiz ile ilgili de Sinop TSO ile önemli çalışmalarımız işbirliklerimiz olmuştu. Başkanımız Salim Bey, o dönem Ticaret ve Sanayi Odası Yönetiminde görev almıyordu ancak İnşaat Mühendisi olduğu için yine Sinop Üniversitemizin o ilk projesini ücret istemeksizin bizzat kendi emeğiyle tamamlamıştı.

Bugün ise bu toplantı ve bu toplantıdan bağımsız olarak, Sinop - Almanya direk uçuşlarının başlaması talebimiz başta olmak üzere, Avrupa’da yaşayan Sinoplularımızın rahatı, huzuru ile ilgili ne dediysek her zaman destek olma gayretini gösteren değerli Başkanımıza bir kez daha teşekkürler ederken, bizim de ASİDER olarak Sinop’umuz adına yapılabilecek her çalışma sunulabilecek her destek için kapımız her zaman ardına kadar açık olmaya devam edecek” dedi.

Gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salim Akbaş, Sinop ve Sinoplulara fayda sağlayacak her türlü hizmetin içinde yer almaktan mutluluk duyacaklarını belirterek ASİDER Başkanı Ali Çalışkan ve dernek üyelerine nazik ziyaretleri için teşekkür etti.