Alüminyum folyo, mutfakta gıdaları saklamak ve pişirmek için çok sık kullanılan bir üründür. Alüminyum folyo ile yemek pişirmenin farklı teknikleri vardır. Bu şekilde pişirdiğinizde, yiyeceklerin içindeki nem hapsolduğundan dolayı daha sulu ve lezzetli olduğunu görebilirsiniz. Aynı zamanda ısı her yere eşit dağıldığı için dengeli bir şekilde pişecektir.

Karabük'te otobüs yola çıkan domuza çarptı Karabük'te otobüs yola çıkan domuza çarptı

Alüminyum Folyo ile Yemek Pişirme

Alüminyum folyo ile;

●      Tavuk,

●      Balık,

●      Et,

●      Sebze yemekleri pişirilebilir.

Ürüne uygun pişirme yöntemini kullanarak yiyeceklerinizin pişme sürelerini kısaltabilir ve kurumasını önleyebilirsiniz. Toptan, kutusuz ve uygun fiyata alüminyum folyo ihtiyaçlarınız için Alüminyum folyo sayfasını inceleyebilir, eviniz ya da işletmeniz için dilediğiniz boyut ve markayı sipariş verebilirsiniz.

Fırın Poşeti Yöntemi

Fırın poşeti yöntemini kullanmak istediğinizde; yemeği koyduğunuz kabın üzerini, alüminyum folyo ile kapatın ve önceden ısıtılmış fırına yemeğinizi yerleştirin. Genelde sebzeli tavuk yemeklerinde oldukça tercih edilen bu yöntemle yemekleriniz suyunu kaybetmeyecek, sebzelerin kuruması da engellenmiş olacaktır.

Izgara Üzerinde Pişirme

Et, tavuk, sebze ve balık gibi yiyecekleri pişirmek için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Izgara tekniği daha çok büyük balıkları pişirirken tercih edilir. Yağladığınız ve damak tadınıza göre baharatladığınız büyük balıkları alüminyum folyoya sararak ızgara üzerinde yumuşak şekilde pişirebilirsiniz. Ayrıca bu teknik sonrası temizlik de oldukça kolaydır.

Buhar Paketi Yöntemi

Bu yöntem gıdalarınızı iki alüminyum folyo arasına hapsederek kullanabileceğiniz bir seçenektir. Pişirmek istediğiniz gıdanın dört bir tarafını alüminyum folyoyu içe katlayarak sıkıca sarın ve tavayı yüksek ateşin üzerine yerleştirin. Isının artmasıyla oluşan buhar basıncı sayesinde alüminyum folyo paketi balon gibi şişecek ve bu sayede yemeğin tüm lezzeti ve faydası kendi içinde kalacak. Ocaktan aldığınız buhar paketi birkaç dakika dinlenmenin ardından hazır!

Kamp Ateşinde Pişirme

Kampa gittiğinizde patates, mısır gibi mangal eşlikçilerini pişirmek için alüminyum folyoyu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Daha geç pişen patates gibi ürünleri sarıp doğrudan kamp ateşine attığınızda, yanmalarını engelleyerek pişirme ayarını tutturabilir, kamp ateşinden rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Ambalaj Sepete’nin alüminyum folyo kategorisini inceleyerek kaliteli ürünleri bütçenizi zorlamadan satın alabilirsiniz.

Advertorial