Tokmak mesajında, Çanakkale zaferini armağan edenlere, cephelisinden köylüsüne, zafer için, bağımsızlık için, vatan için canını dişine katan şehitleri andı. 

AK Parti aday adayı Hüseyin Yüksek'ten Çanakkale mesajı AK Parti aday adayı Hüseyin Yüksek'ten Çanakkale mesajı

Cengiz Tokmak mesajında şu ifadelere yer verdi; "Bundan tam 108 yıl önce,  bütün zorluklarla açlık, yokluk, soğuk ve imkânsızlıkların içerisinde bir 18 Mart vardı. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ve onun aziz ve kudretli silah arkadaşları 18 Mart 1915 ‘de bir destan yazdı. Bir tarafta Ülkemizi ele geçirmek isteyen düşmanlara karşı ölmeyi emreden bir kumandan, diğer tarafta ise vatanı için savaşmaktan da öte ölmek için can atan kahraman Mehmetçik.  Mehmetçiğin dudaklarından dökülen ve bütün Çanakkale’yi inleten Allah Allah nidaları ile gelen Çanakkale zaferi. Türk ordusu dedi bir kere “Çanakkale geçilmez ”diye.  Selam olsun Amansız düşmana aman dileten, vatan için göğsünü siper eden kahraman Türk askerlerine. Selam olsun bu Vatana Çanakkale zaferini armağan edenlere, cephelisinden köylüsüne, zafer için, bağımsızlık için, vatan için canını dişine katan nice şehitlere selam olsun.
Takvimler Bugün 18 Mart 2022 tarihini gösterse de yüreklerimiz 1915. Tüm Dünyanın gıpta ile baktığı, Dünya tarihinde eşi benzeri bir daha görülmeyen, kitaplara konu olmuş, Çanakkale Destanını, Allah’ın inayeti ile kazanılmış Çanakkale zaferinin 108. Yılını sizlerle birlikte, büyük bir gururla, onurla, bir tarafı hüzün, bir tarafı sevinçle dolu olan kalbi duygularımla kutluyorum. Bu uğurda Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, gelmiş geçmiş bütün şehitlerimizi, rahmet şükran ve minnetle anıyorum.