DÜZCE(İHA) – Warner School of Forestry & Natural Forest Research Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Pete Bettinger, Düzce Üniversitesinde ABD’deki ormancılık yönetimi ve hukuki süreçleriyle ilgili bilgiler aktırdı.

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi tarafından düzenlenen programa, Warner School of Forestry & Natural Forest Research Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Pete Bettinger davetli konuşmacı olarak katıldı.

Yalova VİP evinde Adana’yı 82-78 yendi Yalova VİP evinde Adana’yı 82-78 yendi

Prof. Dr. Pete Bettinger; sunumunda, Oregon ve Washington eyaletlerindeki ormancılık yönetimi ile ilgili iki farklı hukuki olayı ve bu olayların nedenlerini ele aldı.

Hukuki vakaların devlet ormancılık kurumlarının meşruiyetini sorguladığını ifade eden davetli konuşmacı, bu arazilerdeki ağaç kesimi seviyelerinin çok düşük olduğunu söyleyerek devlet ormancılık arazilerinin daha verimli bir şekilde yönetilebileceğini sözlerine ekledi.

ABD yasal sistemi içinde, herhangi bir kişi veya kuruluşun, devlet ormancılık kurumlarına karşı dava açabildiğini, bu kuruluşların düzgün çalışmadığını düşünüyorsa, ormancılık yönetimi yoluyla zarar gördüğünü gösterebildiğini, avukatlar ve uzman tanıklar için tazminat alabildiğini belirten Prof. Dr. Pete Bettinger, katılımcılardan gelen soruları yanıtlayarak sözlerine son verdi.

Program sonunda Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu tarafından Prof. Dr. Pete Bettinger’e teşekkür belgesi ve hediyesi takdim edildi.