Kur’an kursu öğrencilerinden aşure günü programı Kur’an kursu öğrencilerinden aşure günü programı

Sinop Valiliği koordinesinde İl Müftülüğü tarafından 815 mekanda 822 öğretici ile toplam 8280 öğrenciye Kur’an-ı Kerim, İtikat, İbadet, Siyer, Ahlak ve Sosyal Etkinlik derslerinin verildiği yaz Kur’an kurslarında, öğrencilerin dini ve ahlaki konularda bilgi sahibi olurken aynı zamanda yaşıtlarıyla zaman geçirerek dini ve sosyal yönden kendilerini geliştirdikleri bildirildi.

Dün Sinop İl Müftüsü Paşa Bektaş ile birlikte Kefevi Camii Yaz Kur'an Kursu, Seyyid Bilal Camii Yaz Kur'an Kursu ve Merkez Yaz Kur'an Kursu'nu ziyaret eden Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan, öğrencilerle sohbet ederek başarılar diledi.

Vali Özarslan, bütün gayretin çocukları en iyi şekilde geleceğe hazırlamak için verildiğini ifade ederek; “Burada aldığınız dini, milli ve manevi eğitimler sizlere topluma yararlı bir insan olma yolunda ışık tutacaktır. Bütün gayretimiz, geleceğimiz olan sizleri iyi bir eğitim alarak geleceğe hazırlamaktır. Bu amaçla çabalayan sizleri tebrik ediyorum, annelerimize, babalarımıza, ailelerimize ve din görevlilerimize çok teşekkür ediyorum" dedi.

Vali Özarslan, ayrıca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Çocuklar, insanlığın en masumları. Çocuklar kadar hiçkimse mabetlere yakışmaz. Çocuklarımızın milli ve manevi değerleri küçük yaşlarda öğrenmesi önemli...

Çocuklarımıza eğitim veren din görevlilerimize teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

Muhabir: Merve Yerli