Müsabakalara damga vurdular 

Sinop'ta düzenlenen 9-10 ve 11-12 Yaş Yüzme İl Birinciliği Müsabakalarına katılan, Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü sporcuları toplam 39 madalya kazanarak yarışlara damga vurdu.

Müsabakalara damga vurdular 

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen 9-10 ve 11-12 Yaş Yüzme il birinciliği müsabakalarında genç sporcular çeşitli kategorilerde birincilik için mücadele etti. Oldukça çekişmeli geçen müsabakalara 30 sporcusu ile katılan Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü toplam 24 müsabakada 18 birincilik 14 ikincilik ve 7 üçüncülük elde ederek büyük bir başarıya imza attı. 

Yarışlar sonucunda alınan dereceler şu şekilde oluştu; Kızlar, 50m Serbest 9 - 10 yaşları arası, 1. Naz Yaman Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü, 2. Eylül Şanoğlu Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü, 3. Miray Sarıhan Syc.
Erkekler, 50m Serbest 9 - 10 yaşları arası, 1. Yiğit Arslan Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü, 2. Ulaş Çorak Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü, 3. Yahya Efe Özkaya Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü
Kızlar, 100m Sırt 11 - 12 yaşları arası, 1. Yağmur Başcan Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü, 2. Zeynep Irmak Yanlız Syc, 3. Duru Yağmur Vapur Sinop Yüzme İhtisas Spor
Erkekler, 100m Sırt 11 - 12 yaşları arası, 1. Mert Gül Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü, 2. Arda Şahin Syc, 3. Mirza Toğrul Syc
Kızlar, 50m Kurbağa 9 - 10 yaşları arası, 1. Yağmur Kayra Bozkurt Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü,
2. Ada Kayra Yüksel Syc

Erkekler, 50m Kurbağa/Breast 9 - 10 yaşları arası, 1. Yiğit Arslan Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü, 
Kızlar, 100m Serbest 11 - 12 yaşları arası, 1. Selenay Bağ Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü, 2. Yağmur Başcan Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü, 3. Ece Dinç Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü
Erkekler, 100m Serbest 11 - 12 yaşları arası, 1. Kerem Arda Çankaya Syc, 2. Canberk Uyanık Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü, 3. Mert Asçı Syc, 
Kızlar, 100m Karışık 9 - 10 yaşları arası, 1. Naz Yaman Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü, 2. Yağmur Kayra Bozkurt Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü, 3. Miray Sarıhan Syc
Erkekler, 100m Karışık 9 - 10 yaşları arası, 1. Alptuğ Argun Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü
Kızlar, 100m Kurbağa 11 - 12 yaşları arası, 1. Ece Dinç Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü, 2. Deniz Dernekbaşı Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü, 3. Ekin Göral Syc
Erkekler, 100m Kurbağa 11 - 12 yaşları arası, 1. Kerem Arda Çankaya Syc, 2. Mert Gül Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü, 3. Yagiz Efe Töre Syc
Kızlar, 50m Kelebek 9 - 10 yaşları arası, 1. Naz Yaman Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü, 2. Nilay Orhan Syc, 3. Eylül Şanoğlu Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü
Erkekler, 50m Kelebek 9 - 10 yaşları arası, 1. Alptuğ Argun Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü, 2. Yiğit Arslan Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü, 3. Yahya Efe Özkaya Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü
Kızlar, 200m Karışık 11 - 12 yaşları arası, 1. Sena Değirmenci Syc, 2. Deniz Dernekbaşı Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü
Erkekler, 200m Karışık 11 - 12 yaşları arası, 1. Mert Asçı Syc
Kızlar, 100m Serbest 9 - 10 yaşları arası, 1. Yağmur Kayra Bozkurt Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü, 2. Hatice Serra Gökmen Syc, 3. Öykü Karaoglu Syc
Erkekler, 100m Serbest 9 - 10 yaşları arası, 1. Alptuğ Argun Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü, 2. Ulaş Çorak Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü, 3. Yahya Efe Özkaya Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü
Kızlar, 200m Serbest 11 - 12 yaşları arası, 1. Selenay Bağ Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü, 2. Miray Bilir Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü, 3. Elif Su Öztürk Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü
Erkekler, 200m Serbest 11 - 12 yaşları arası, 1. Canberk Uyanık Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü, 2. Yağız Gönenç Syc,3. Yağız Efe Töre Syc, 
Kızlar, 50m Sırt 9 - 10 yaşları arası, 1. Yağmur Turan Sinop Gsm, 2. Öykü Karaoğlu Syc, 3. Miray Sarıhan Syc
Erkekler, 50m Sırt 9 - 10 yaşları arası, 1. Ulaş Çorak Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü, 2. Efe Güvener Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü, 3. İbrahim Doruk Aytan Syc
Kızlar, 100m Kelebek 11 - 12 yaşları arası, 1. Yağmur Bascan Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü, 2. Ebrar Çalışkan Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü.
Erkekler, 100m Kelebek 11 - 12 yaşları arası, 1. Kerem Arda Çankaya Syc, 2. Mert Gül Sinop Yüzme İhtisas Spor Kulübü

 


Kaynak: Vitrinhaber
banner468
banner469

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.