Turizmin üzerine bir kamyon çöp döktünüz!

AK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü; "Sinop'un turizmini dünyaya tanıtmak çalışmalar yapıyoruz. Sinop Belediyesi denize çöp döküyor. Bu kadar çalışmanın üzerini bir kamyon çöple kapattınız. Bu çöp sorunu çözülmezse teşkilatlarımızla elimize eldiveni, ayağımıza çizmeyi giyer o çöpleri tek tek biz temizleriz" dedi. 


Sinop Belediyesi'nin Çukurbağ mevkisinden denize çöp döktüğü haberleri ve sonrasında Belediye Başkanı Baki Ergül'ün yaptığı basın açıklaması ardından AK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü basın toplantısı düzenledi. İl Başkanlığı binasında teşkilat üyelerinin de katıldığı toplantıda konuşan İl Başkanı Çöpcü, Başkan Ergül'ü açıklamalarından dolayı sert bir dille eleştirdi. 

HADDİMİ DE BİLİRİM, HAKKIMI DA ARARIM
Belediye Başkanı Ergül'ün, 53 dakikalık basın toplantısında, denize çöp dökülmesi konusunu geçiştirdiğini ve kendi şahsını hedef alan açıklamalarıyla demogoji yaptığını söyleyen Ali Çöpcü sözlerini şöyle sürdürdü; "Pazartesi günü Belediye Başkanımız Sayın Baki Ergül bey 53 dakikalık bir açıklama yaptı. Ancak, Sinop Belediyesinin denize çöp dökme olayına sadece 1-2 dakika değinip başka konulara girerek, şahsıma sataşarak, demagoji yaparak bu olayın üzerini kapatmaya çalıştı. Baki beyin o 53 dakikalık basın toplantısında anlatmaya çalıştığı hiçbir şeyi anlamadım. Yerel gazetelerin haberlerinden notlarımızı aldık, neler söylemeye çalıştığını anlamaya çalıştık. Şahsıma; 'Sen kimsin ki?, haddin mi?, hakkın mı?, kispeti giy çık meydanda güreşelim' gibi, bir belediye başkanının üslubuna yakışmayan, bizlere seviyesinde olmamızı söyleyip, seviyesini bütün kamuoyuna paylaştığında gördük. Sen kimsin ki? diyor. Pardon siz kimsiniz?, Haddin mi hakkın mı? diyor. Haddimi de bilirim, hakkımı da bilirim. Yeri geldiği zaman hakkımı da savunurum. Kispet giy çık meydanda güreşelim diyor. Biz kispet giydik arkadaşlar. Meydanlarda çok güreştim. Karakucak, yağlı güreş yaptım. Meydanlarda çok güreş yaptım. Ama Baki bey kispet giydi mi bilmiyorum. Biz kispetimizi giydik, güreşimizi yaptık, kispetimizi duvara astık. Kispetin duvara asılmasını belki kendisi bilmeyebilir. Onu bir güreş hocamızdan öğrenebilir. Eğer güreş sevdası ve tutkusu varsa önümüzdeki Ekim ayında Boyabat er meydanında güreşebilir. Baki beyin güreş tutkusu şahsımı alakadar etmez. Sinop'ta denize çöp dökeceksiniz, yakalanacaksınız, 53 dakikalık basın açıklamanızda bunu iki üç kelimeyle geçiştirip şahsıma sataşarak, bu olayın üzerini örtmeye çalışacaksınız. Kusura bakmayın; buna müsaade etmeyiz. Biz Baki beye, sayın belediye başkanımıza şu soruyu sormak istiyoruz; denize çöp döktünüz mü, dökmediniz mi?. Sadece bu sorunun cevabını istiyoruz. 

GÖZLERİMİZE Mİ İNANALIM, ANLATTIKLARINA MI?

Yerel gazetelerde kendisi, 'böyle bir uyguluma söz konusu olamaz' diyor. Arkadaşlar biz gördüklerimize mi inanalım, anlattıklarına mı inanalım?. 53 dakikada hiç bir şeyi anlatamadı. Tabi biz bu olayı ve belediyenin yapmış olduğu farklı işleri takip ediyoruz. Burada bu konunun dışındaki konulara girmeyeceğiz. Biz başka konulara girip, Baki beyin demagoji yaparak bu olayın üzerini örtmeye çalışmasına müsaade etmeyeceğiz. Vizyonunuzun olmadığını söyledim. Misyonunuz da yokmuş. Bana vizyon dersi veriyor. Biz anlamını bilmediğimiz kelimeleri cümlelerde kullanmıyoruz. 

SAKARYA CADDESİNİN YÜZDE 75'İ KALKINMA BAKANLIĞI KAYNAKLI
Bakın Sakarya caddesinde bir proje var değil mi?. Yüzde Kalkınma Bakanlığımızca yüzde 75'i karşılandı. Yüzde 25'i de belediyenin bütçesinden karşılandı. Yüzde 75'i 1 milyon 200 bin TL, yüzde 25'i 500 bin TL ile Sinop'a böyle bir proje kazandırıldı. Bizde iktidar olarak destek verdik. Projeyi beğenenler var, beğenmeyenler var. Saygı duyarız, ilimize memleketimize hayırlı olsun deriz. Ama bana sorarsanız, bu projeyi beğenmedim, beğenmiyorum. Bu proje Sakarya Caddesine uygun bir proje değil. 

ORADA KARLA MÜCADELEYİ NASIL YAPACAKSINIZ?
2015 yılında çok ciddi bir kış mevsimi yaşadık. 2018 veya 2019'da böyle bir kış yaşayabilir miyiz?. Şimdi ben Baki beye ve bu projeye imza atan arkadaşımıza şu soruyu sormak istiyorum; 2015 yılındaki o kış mevsimini tekrar yaşarsak, Sakarya Caddesine 50-60 santim kar yağdığını var sayarsak, Sinop Belediyesi o caddede nasıl karla mücadele yapacak?. Siz Sakarya Caddesine böyle bir proje yaparken, buradaki esnafı düşünmeyerek, burada karla mücadele nasıl yapılır? bunu düşünmeyerek böyle bir projeye imza atarsanız, ben sizin vizyonunuzu projelerinize yansıtamadığınızı ifade ederim. Allah korusun Sakarya Caddesinde 50-60 santimetre kar yağdı, 2-3 noktada yangın çıktı, belediye olarak nasıl müdahale edeceksiniz? Ya da ambulansların gelmesi gerekti. Nasıl müdahale edeceksiniz? Biz topyekün ilimiz için iktidar-muhalefet ayrımı yapmaksızın çaba gösteriyoruz. Bu memleket bizim. İktidarın desteklerle yapılan projeler var. Bunları saymak istemiyorum. Bunu bilen biliyor.

BİZ YAPTIKLARIMIZI ANLATMIYORUZ
Şu anda belediyenin alanı içerisinde olan Küçük Sanayi Sitesinde bir çalışma var. O alandaki çalışmayı Sinop belediyesinin yapması gerekiyor. Biz sayın bakanımıza rica ettik. Küçük Sanayi Sitesi ve Organize Sanayi Bölgesi yönetimlerini sayın bakanımızla görüştürdük. Bu çalışmayı Sinop Belediyesi yapamaz, maliyetli bir çalışma dedik ve bakanımızdan rica ettik. Şu anda çalışma yapılıyor. Baki beyin belki haberi yok, bilgisi de yok. Bilgisi olsa arardı ve teşekkür ederdi. Biz anlatmıyoruz. Yaz mevsiminde Sinop kalabalık oluyor. Trafik kalabalık oluyor. Çözülür diye bekliyoruz. Akliman ve Hamsilos'a bu yollar yakışmıyor diye girişimde bulunduk. Önümüzdeki dönemde Akliman-Hamsilos yolu Turizm Bakanlığı ağına alınıp orası sıcak asfalt olacak. Baki beyin bilgisi var mı? yok. Söyledik mi? hayır. İktidar muhalefet fark etmez dedik. Biz bu memlekete hizmet ediyoruz. Böyle birçok çalışmamız var. 

NEREDE KALDI SİZİN TURİZME VERDİĞİNİZ DESTEK
Biz memleketimizin büyümesi gelişmesi için böyle çaba harcarken, gayret ederken Sinop Belediyesinin denize çöp dökme olayıyla karşı karşıya gelirsek kusura bakmayın. Bir basın toplantısı düzenleyip 53 dakikada sadece bir iki cümleyle 'biz denize çöp dökmedik' derseniz, biz bunu kabul etmeyiz. 
Sinop'ta turizm çalıştayları yaptık değil mi? Sinop turizm ve eğitimle gelişecek. Sinop'u marka şehir yapmak için uğraşıyoruz. Biz iktidar olarak böyle bakıyor ve muhalefetin de destek vermesini istiyoruz. Sinop'un turizmini dünyaya tanıtmak için uygulamalar, çalışmalar yapıyoruz. Ama bakıyorsunuz, sabah bir uyanıyorsunuz, televizyonu bir açıyorsunuz; Sinop Belediyesi denize çöp döküyor. Nerede kaldı sizin turizme vermiş olduğunuz destek. Bu kadar çalışmanın üzerini bir kamyon çöple kapattınız. Sinop Belediyesi, 'Ben denize çöp dökmedim' diyorsa, o zaman neden Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından neden 152 bin 925 TL idari para cezası kesildi ve belediye hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Bunu kamuoyuyla paylaşsın. Ya da o görüntüler ne?. Denize çöp dökme olayını kimseye kapattırmayacağız. 

BU SORUNU ÇÖZMEZSENİZ, ÇİZMEMİZİ GİYERİZ
Bu çöp sorunu oradan kalkmaz ise ve kamuoyu bilgilendirilmez ise, biz teşkilatımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, duyarlı vatandaşlarımızla elimize eldiveni, ayağımıza çizmeyi giyeriz ve o alana girip ellerimizle tek tek temizleriz. Kusura bakmayın. Biz turizmi canlandıracağız, eğitim için mücadele edeceğiz. Sinop'u İstanbul-Ankara gibi metropol şehirlerde fuarlar düzenlemesine yardımcı olacağız. Siz Çukurbağında denize çöp dökmekle meşgul olacaksınız. Bizim belediyelerimiz kültür merkezleri yapacak, büyük projelere imza atacak, siz denize çöp dökeceksiniz".

Basın toplantısı soru-cevap bölümüyle devam etti. Toplantıya Merkez ilçe Başkanı Fatih Özçelik, Kadın Kolları Başkanı Nurdan Altınkök, Gençlik Kolları Başkanı Doğan Can Al ile teşkilat üyeleri katıldı.


Kaynak: Vitrinhaber
banner468

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hoca - 11 ay önce
Ali başkan yapma ayıp oluyor ve rezil.oluyorsun..hepimiz sinopluyuz o bölge baki başkan gelene yani 2009 a kadar akp belediyesinin çöplüğü degil miydi?? Lütfen cevap
Avatar
Hoca - 11 ay önce
Başkan sizin belediyede olduğunuz donemi de biliriz biz sinoplular. Sözde bizim ağzımızı actirmayin.. .bel altı vurmayı bırakın.. .önce fetodan millet nezdinde bir temizlenin sonra çevreci olursunuz..ayrica siz belediyeyi hasbelkader aldığınızda çöpleri nereye döküyordunuz?? ? Merak etmeyin o yılların görüntüleride bir yerlerde vardir....boyle şeyleri bu takimda hergün gelen zamlardan vergi artışlarından yapılan hastaneleri kömür ocaklarını şeker fabrikalarını kimlere peskes çekeceksiniz onu söyleyin.. kaldırılan tek yerine getirdiğiniz ucube nedir??son olarak kulislerden haber mi geldi görevden alinacaginiza dair hayirdir????pek sesiniz soluğunuz çıkmazdı.. rant devsirmek icin bunlara gerek yok sayın başkan...cevreyi düşünmediğinizi onem vermeyip ihanet ettiğinizi sayın ç.başkanı bile itiraf etti...siz hala bu top yalanlarla sinop.kamuoyunu aldatacaginizi düşünüyorsanız yazık.. sinop çok tan kararını verdi...
Avatar
Umut - 11 ay önce
Proje beğenilene kadar biz katkı verdik demediniz. Zeki yilmazeride gördük. Bakiyide. Kimse kusura bakmasın ne kadar ülkücü olsam da belediye de AKP sinoba bisi katamaz son 5yildir AKP belediyesi olan bir yerde yaşıyorum verdiğim oya pişmanım
Avatar
Halk - 11 ay önce
Siz önce memleket sathına yaydiginiz çöplerini zi temizleyin...feto çözüm süreci.. kandirildik..vergi zamları.. akaryakıt zamları.. et ve samana muhtaç bir ülke.. bu kadar yeterli sanirim
Avatar
Halit - 11 ay önce
Sakarya caddesinde Allah korusun 1 araç yansa nasıl bi mudahele erkekler merak ediyorum insllah yaşanmaz böyle bir olay
Avatar
BarokTurk - 11 ay önce
şimdiye kadar neden göz yumuldu ayrıca arıtmasız kanalizasyona neden değinmedin parke taşlarının mafya bozuntularına verilmesini bilmediğimiz bildiğinizden emin olduğumuz meseleleri neden konuşmuyorsun.
Avatar
poyraz - 11 ay önce
Biz Her zaman Doğru Sözü ve işi Söyleyenlerin Yanında yız
Avatar
Eğriye eğri doğruya doğru... - 11 ay önce
İki yorumu da objektif olarak izledim açık söylemem gerekirse iletişim açısından Ali Bey ı daha başarılı buldum,daha sakin,daha usluplu ve daha hazırlıklı göründü, aynı cümleleri defalarca tekrarlamasa yakalanan değil yakalayan psikolojisiyle daha kısa az öz açıklama yapabilirdi ama yine de Baki Bey'in 1 saate yakın ve çok şey söyleyip aslında pek bişey anlatamayan basın toplantısı yanında daha iyiydi,ha Ali Bey'in iktidar partisinin il yöneticisi unvanını tam olarak karşılayamadığı görüşüm değişmiş değil,çok daha aktif,çok daha önde, çok daha etkin olmalıydı 2019 startını verecegimiz bu günlerde bence taze kan yapılmalı ama Baki Bey belki de yakalanmanın şokuyla öyle inanılması güç bir toplantı yaptı ki diğeri yılın toplantısı kaldı yanında.Bu arada Baki Bey'in toplantısının sonunda gazetecilerin yorumları ve ne şiş yansın ne kebap durumlarını ve söylemlerini lütfen yeniden bir dinleyebilir misiniz?Ben inanamayıp 3-5 kez peş peşe dinledim.
Misafir Avatar
vatandaş - 11 ay önce @Eğriye eğri doğruya doğru...
her halde ali başkan belediye başkan adayı olacak hayırlı olsun
Misafir Avatar
hoca - 11 ay önce @Eğriye eğri doğruya doğru...
baki reise gazeteciler soru sordu diyorsyn.......sizinkilere soru bile sorulmuyor sayın yorumcu.............akp li trol olduğun 2019a hazırlandığımız bu günlerde demişsin ordan belli....ayrıca baki reis yakalanma korkusu ile toplantı yaptı demişsin mevcut iktidar hergün yakalanıyor...zam zam zam.cemaatle ülkeyi parsellemek vs...vs..vs...hiç hesap verdikleri yok.....at gözlüğünü çıkarın..............ali başkanı ben korku sarmış gibi gördüm....yakında çıkar kokusu..liderimin emriyle..................komik ya.............................