İş Dünyası Sinop'ta Demokrasi Nöbetinde Buluştu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak, asker kılığına girmiş hainlerin içeride ya da dışarıdaki iş birlikçilerini püskürtecek en önemli nöbetin üretim nöbeti olduğunu söyledi. 

İş Dünyası Sinop'ta Demokrasi Nöbetinde Buluştu

Sinop'ta Hükumet Konağı Meydanı'nda Cuma gün gerçekleştirilen "demokrasi nöbetine iş dünyası çıkartma yaptı. 

Nöbete, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ile genel başkan yardımcıları ve 81 ilin MÜSİAD başkanları da katılarak, Sinoplulara destek verdi.  
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ardından İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç Dr. Abdulkadir Tekin'in Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Sinop Başkanı Ahmet Hilmi Gökmen, darbelerin mağduru olan sembol isim merhum Necmettin Erbakan ile başta Seyyid İbrahim Bilal Hazretleri olmak üzere Sinop'un manevi bekçilerini selamladı. 

MÜSİAD Sinop Başkanı Gökmen konuşmasını şöyle sürdürdü; "Millet için, ülke için el açıp dua eden, gözyaşları dökerek  manevi kapıları zorlayan  dua askerlerini hürmetle  selamlıyorum !  Zira bizler  inanıyoruz ki; Leşkeri dua hedefe ulaşmadan  Leşkeri gaza için muvaffakiyet mümkün değildir. Sayısız kahramanlıkları ile adeta 2. Bir Çanakkale destanı yazarak  milletine , ülkesine, Bayrağına ve mili iradeye sahip çıkan Aziz  milletimizi saygıyla selamlıyorum. 

SİNOP'A MÜJDELER OLSUN
Buradan, Genel Başkanımızın ifadeleri ile ‘Nüfusu küçük ama gönlü ve vatanına sevdası büyük’ olan Sinop’tan Kalbi Türkiye için atan tüm dünya Müslümanlarını saygıyla selamlıyorum. Evet, bu gün Sinop çok anlamlı ve tarihi bir ana tanıklık ediyor! Müjdeler olsun Sinop! Bu gün, ülkesinin, milletinin derdini dert edinen Büyük MÜSİAD ailesinin Türkiye’nin en kuzeyinde, Sinop’ta Demokrasi nöbetinin son haftasında bir araya gelerek bu meydandan tüm dünyaya ‘Milli iradeye sahip çıkma’ duruş ve mesajını haykırdığı tarihi bir gün olarak kayıtlara geçecektir.  

Böylesine hassas bir dönemde önceden planlanan toplantımızı iptal etmediği gibi daha güçlü bir katılımla günümüzü daha da anlamlı kılan Sayın genel Başkanımız Nail Olpak’a ve genel merkez yönetim kurulu üyelerine Türkiye’nin dört bir yanından teşrif eden şube başkanlarımıza huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. 

Sevgili MÜSİAD dostları! Milli İrade karşıtı birçok girişime maruz kalmış ve direnmiş bir sivil toplum kuruluşu olan MÜSİAD olarak, dün olduğu gibi bugün de cesur milletimizin ve milli iradeyi arkasına alan seçilmiş meşru hükümetin yanındayız ve son nefesimiz dahil yanında olmaya devam edeceğiz. Bu süreçte, öncelikle cesaret, duruş ve sarsılmaz iradesi ile bizlere yol gösteren ve her zamankinden daha fazla muhtaç olduğumuz birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirerek bizleri cesaretlendiren Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a ve Kararlı duruşu ile gözünü kırpmadan Milli irade emanetine sahip çıkan Sayın Başbakanımıza duacıyız ve müteşekkiriz. 
Hain kalkışmanın başlangıcından itibaren, iş dünyası adına derhal ilk tepkisini göstererek sabahlara kadar MÜSİAD teşkilatlarını ve meydanları bizzat nöbet sistemi ile takip eden Genel Başkanımız Sayın Nail Olpak’a şükranlarımı arz ediyorum. 15 temmuz gecesi, Sinop halkı da, Devletimiz ile birlikte Demokrasi ve milli iradeye yönelik olarak gerçekleştirilen bu haince kalkışmaya gereken cevabı vermiş, bayrağını alan binlerce kişi Sinop caddelerinde asker kıyafeti giymiş teröristlere tepkisini ilk andan itibaren büyük bir cesaret ve ferasetle ortaya koymuştur. O gece, cuntacıların korsan bildirisini reddederek ve aldığı tedbirler ile içeriden ve dışarıdan halkımızı, milli iradeyi ve ilimizdeki temsilcilerini hedef alacak en küçük bir girişimin dahi yaşanmamasını temin eden güvenlik güçlerimize ve mülki amirlerimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum.  

SU UYUR DÜŞMAN UYUMAZ
Herkesin, Hepimizin, tüm makamların yedeği vardır,  Birimiz gelir Birimiz gideriz.  Ancak Devletimizin yedeği yoktur. Devletimiz tektir. Asla şerik kabul etmez. Bayrağımız tektir. Vatanımız tektir ve bizim namusumuzdur. Darbeye ve Devlet-millet düşmanı hainlere  karşı hangi görüşe sahip olursak olalım hep birlikte  omuz omuza mücadele etmeliyiz. Gün, demokrasi ve milli iradeye sahip çıkma günüdür. Gün birlik günüdür. Bu darbe teşebbüsü ve terör saldırıları inşallah atlatılmıştır. Yine de milletimizin, bu gibi olayların bir daha yaşanmaması için tedbir ve teyakkuz halinde kalması önemlidir. Zira su uyur Düşman uyumaz! 
Allah yar ve yardımcımız olsun, bu millete bir daha karanlık geceler göstermesin. Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen hainlere fırsat vermesin"

ÜRETİM NÖBETİMİZ ÖMÜR BOYU SÜRECEK
MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak da yaptığı konuşmada, ülke olarak, demokrasi nöbetlerinin yanı sıra ömür boyu sürdürmeleri gereken bir de üretim nöbeti olduğunu söyledi. 
MÜSİAD'ın dünyanın her yerinde üretim nöbetini devam ettirdiğini anlatan Olpak, şöyle konuştu: "Bu süreç içerisinde sürdürmemiz gereken iki önemli nöbet daha var. İş alemi olarak biz onu şöyle ifade ediyoruz, geceleri direnmeye devam, gündüzleri de üretmeye devam. Çünkü ordumuzun şerefli mensuplarını hariç tutarak söylüyorum, asker kılığına girmiş o hainlerin içeride ya da dışarıdaki işbirlikçilerini püskürtecek çok önemli bir nöbetimiz daha var o da üretim nöbeti. Üretim nöbeti, derken tabi sadece fabrikalardaki üretim nöbetinden bahsetmiyorum. Eğer öğrenciysek derslerimize daha çok çalışmak bizim üretim nöbetimiz, eğer bir işletmede çalışıyorsak orada işimizi en iyi şekilde yapmak bizim üretim nöbetimiz olmalı. Bugüne kadar nasıl ki yorulmadan demokrasi nöbetlerini sürdürdüyseniz bir ömür sürecek üretim nöbetlerini sürdürmenizi istiyorum." 
Olpak, darbe girişiminin ardından, Türk milletinin cebindeki 10 milyar doları bozdurup, üretim nöbetine katkı bulunduklarına dikkati çekerek, bundan sonraki süreçte de aynı katkıyı kendilerinden beklediklerini kaydetti.

Kanal 24'ün de canlı olarak yayınladığı programda, Vali Kemal Cirit, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın'da birer konuşma yaptı. 
Program Ensar Vakfı Başkanı Muhammet Başoğlu'nun yaptığı dua ile son buldu.
 


Kaynak: Vitrinhaber
banner468

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.