Düşmanlar ve hainler eninde sonunda hüsrana uğrayacak

Son dönemde Türkiye’de milli birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışan hainlerce gerçekleştirilen terör olaylarının amacına ulaşamayacağını belirten Türk Ocağı Sinop Şubesi Başkanı Metin Oktay Fındık, dayanışma ve seferberlik ruhuna bürünerek bu badireyi atlatmak için çalışılması gerektiğini söyledi. Fındık; “Düşmanlar ve hainler eninde sonunda hüsrana uğrayacak. Türk Devleti ilelebet payidar olacaktır” dedi. 

Düşmanlar ve hainler eninde sonunda hüsrana uğrayacak

Türk Ocağı Sinop Şubesi Başkanı Metin Oktay Fındık son günlerde ülkemizde yaşanan olaylarla ilgili bir basın açıklaması yaptı. Yaşanan terör olaylarında hayatlarını kaybeden güvenlik güçlerine ve vatandaşlara Allah’tan rahmet yaralılara ise acil şifalar dileyen Türk Ocağı Sinop Şubesi Başkanı Metin Oktay Fındık, Türkiye ve Türklük düşmanlarına asla karşı diz çökmeyeceklerini belirtti. 

Fındık; “Türk milleti ve devleti tarihinin en ağır ve kapsamlı saldırılarından biriyle karşı karşıyadır. Hakimiyet ve nüfuz alanlarını genişletmek için tarihteki benzerleri gibi amansız bir mücadeleye girişen büyük güçlerin medeniyet coğrafyamızda yürüttüğü kanlı ve kirli savaş, artık bizi de kuşatmış vaziyettedir. Gerçeği apaçık söylemeliyiz, savaştayız. Türkiye, FETÖ’sü, PKK/PYD’si ve DEAŞ'iyle küresel egemen güçlerin taşeronluğunu üstlenmiş aşağılık örgütlerle sindirilmek, diz çökertilmek isteniyor. Bu ihanet şebekelerinin arkasında ise sözde müttefiklerimizin bölgemiz ve Türkiye’miz üzerine yaptıkları planlar sırıtıyor” dedi. 

KÜRESEL İRADE TÜRKİYE’NİN OPERASYONLARINDAN RAHATSIZ OLUYOR
Türkiye üzerinde kirli emeller güden küresel iradenin Türkiye tarafından başlatılan Fırat kalkanı operasyonundan rahatsızlık duyduğunu ifade eden Türk Ocağı Sinop Şubesi Başkanı Metin Oktay Fındık, kirli emellerin asla gerçekleşemeyeceğini belirtti. Fındık; “DEAŞ'i bir buldozer gibi kullanarak PKK/PYD’nin önünü açmak ve bu terör şebekesini meşru bir aktör haline getirmek isteyen küresel irade, Türkiye’nin Rusya ile yakınlaşarak Fırat Kalkanı operasyonunu başlatmasından rahatsız olmuş vaziyettedir. 

Türkiye, DEAŞ'le savaşırken Koalisyon güçlerinin nasıl kenarda durduklarını ibretle görüyoruz. Bu esnada, Suriye'deki diğer aktörlerin DEAŞ'le mücadele yerine, içlerinde Türkiye’nin de müzahir olduğu unsurlar bulunan Halep halkını nasıl acımasızca katlederek sürdüklerini milli hafızamıza kazıdık.
Türkiye’yi çevreleme stratejisinden vazgeçmeyen ABD, verdiği bütün sözlere rağmen PKK/PYD’ninMenbiç’ten çekilmesini sağlamadı. Eş zamanlı terör sağanağıyla da Türkiye, dışarıyla ilgilenemez, etrafındaki gelişmelere müdahale edemez bir hale getirilmeye çalışıldı” diye konuştu.

OYUN AÇIKTIR
Türkiye üzerinde oynanan oyunun apaçık ortada olduğunu belirten Türk Ocağı Sinop Şubesi Başkanı Metin Oktay Fındık, Tür milletinin birliğini güçlendirerek bu oyuna engel olabileceğini söyledi. Fındık; “Oyun açıktır; DEAŞ üzerinden, tıpkı Kobani tiyatrosunda olduğu gibi, PYD/YPG’nin önünü açmak ve verem gösterilen Türkiye’nin sıtmaya razı olmasını sağlamak. Oyun bellidir; Bu coğrafyanın en köklü devletini sarsmak, iç savaş senaryolarıyla korkutmak, bölgesel bir savaşın içine çekmek ve son tahlilde diz çöktürmek. Bu oyunu bozabiliriz. Birliğimizi güçlendirmek ve tuzağa düşmemek zorundayız.
Biz binlerce yıllık büyük bir medeniyetin varisleriyiz. Bin yılı aşkın bir süredir de İslam dünyasının liderliğini yapmış büyük bir milletiz. Türk devleti, Balkanlar, Orta Doğu ve Türkistan üçgeninde medeniyet coğrafyamızın kilit taşıdır. Yeni emperyalist projelerin sahipleri, bunu oynatmadan medeniyetler savaşı projesinden arzu ettikleri sonuçları devşiremeyeceklerini biliyorlar. O halde bize düşen, bu oyunu bozmaktır” dedi.

YIKICI GİRİŞİMLERE RAĞMEN HALA DİMDİK AYAKTA DURAN KURUMLARA SAHİBİZ
Türkiye üzerinde oynanan tüm oyunlara rağmen, köklü bir geçmişe sahip olan ülkemizin bütün yıkıcı girişimlere rağmen hâlâ dimdik ayakta duran kurumlara sahip olduğunun altını çizen Türk Ocağı Sinop Şubesi Başkanı Metin Oktay Fındık, Türk milletinin bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da devletini güçlendirerek mücadeleye devam edeceğini belirtti. Fındık açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi; “Etnikçi, mezhepçi söylemleri de hayat tarzları üzerinden yapılan kışkırtıcılığı da elimizin tersiyle iteceğiz. Irkçılığın ve yabancı düşmanlığının temsilcilerinden öğrenecek hoşgörü veya insan hakları dersine ihtiyacımız yok. Biz, bir yanıyla Ebu Hanife ve İmam Maturidi çizgisine öte yanıyla Hoca Ahmed-i Yesevive  Hacı Bektaş-ı Veli’ye uzanan irfan anlayışına dayanan medeniyetimizi yeniden inşa edebilecek güce ve birikime sahibiz. Biz köklü bir devlet   geleneğine, bütün yıkıcı girişimlere rağmen hâlâ dimdik ayakta duran kurumlara sahibiz. Onun için sözde müttefiklere, onların silahlı ve silahsız taşeronlarına, bütün terör örgütlerine diyoruz ki; biz sizi de atalarınızı da tanıyoruz. Siz de hem bizi, hem de atalarımızı tanıyorsunuz. İslam âlemine örnek olan demokrasimizi tahrip edemeyecek, Türk milletine diz çöktüremeyecek, Türk devletini yıkamayacaksınız diyen Türk Ocağı Başkanı, açıklamasının sonunda, Türk milleti olarak her türlü bölücü fitneye, bizi alevi-sünni, dindar-laik Türk-Kürt diye bölmeye çalışanlara karşı sarsılmaz bir inançla, demokratik hukuk devletini güçlendirerek mücadeleye devam edeceğiz. 

Böyle hassas bir dönemde, Türk milletinin birliği ve Türk devletinin bekası mücadelesinde, milli birliği, dayanışma ruhunu bozan; dini değerlerimizi tahrip eden ve ayrıştırıcı bir dille suistimal eden söylem ve eylemler kesinlikle ihanettir. Başta Cumhurbaşkanımız, gazi meclisimiz, hükümetimiz olmak üzere, bütün devlet kurumlarımız ve sivil toplum teşkilatlarımızla farklılıklarımızı fay hatlarına dönüştürmeye çalışan iç ve dış odaklara karşı milli birlik, dayanışma ve seferberlik ruhuna bürünerek bu badireyi atlatmak için çalışmalıyız. Düşmanlar ve hainler eninde sonunda hüsrana uğrayacak, Türk Devleti ilelebet payidar olacaktır.

 

banner468

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.